טיקטיק – הכלי האידיאלי לשיפור היעילות בעבודה ולניהול כל משימות החיים

טיקטיק מנהל משימות

אין ספק שאורח החיים שלנו מעולם לא היה עמוס כל כך. המרוץ המעגלי הזה מהבית והמשפחה אל העבודה ותחומי האחריות שלנו משאיר אותנו בסופו עם מעט מאוד כוחות והמחשבה שנמצא גם קצת זמן לעצמנו עשויה להישמע לפעמים כמו בדיחה לא מוצלחת.

המעבר לעבודה מהבית בתקופת הקורונה הפך את הזמן שלנו לנזיל וחסר גבולות אפילו יותר ולעתים קרובות קשה לנו להבחין היכן נגמרת העבודה ומתחילים החיים.

כדי להשיב את השליטה על הזמן והמטלות שלנו, לעתים כל מה שנדרש הוא פתרון יעיל ונוח לשימוש. ישנן אפליקציות רבות כיום שמאפשרות לרשום משימות ולקבל התראות ישר למכשירים הדיגיטליים שלנו.

סביר להניח שאם כבר התנסית בפתרונות כאלו, למדת ממקור ראשון שבין ההבטחות המזמינות של האפליקציה והאימג'ים המרשימים שלה ובין היעילות שלה במציאות קיים לעתים קרובות פער לא קטן. האפליקציה האידיאלית תהיה כזו שלא תהיה רק ידידותית ונוחה, אלא תציע פיצ'רים שיתאימו לאורח החיים והצרכים שלך.

טיקטיק היא אפליקציית ניהול מטלות הפועלת על פני כל הפלטפורמות והמכשירים שלך המציעה מגוון רחב של פיצ'רים לסידור ואפיון המטלות שלך. בקליק אחד, ניתן לצפות במשימות על פי נושאים ותחומים, לוחות זמנים או שותפים למשימות הללו ואף לשתף אותן על פני האפליקציה עם כל אדם רלוונטי.

כאן, נבחן את כל היתרונות שנוכל להפיק ממנה בגרסה החינמית ובשלל הפתרונות המתקדמים שהיא מציעה בתשלום.

תהליך התקנה נוח ומהיר

כדי להתחיל להשתמש בטיקטיק, כל מה שנדרש הוא תהליך הרשמה מהיר. כתובת דוא"ל וסיסמה – ואנחנו בפנים. אפשר להירשם גם על ידי התחברות דרך גוגל, טוויטר או פייסבוק.

האפליקציה זמינה באפל, אנדרואיד, ווינדוס או מאק. בנוסף, אפשר לשלב אותה כתוסף לכרום, לפיירפוקס לאאוטלוק או לג'ימייל. המגוון הרחב של הפלטפורמות להן טיקטיק מותאמת מאפשרת לעשות בה עבודה על כל כלי עבודה שלך באופן רציף ובסנכרון מלא.

זה יתרון משמעותי לאלו מאיתנו שעובדים על מגוון רחב של פלטפורמות דיגיטליות ורוצים להישאר עם אצבע על הדופק בכל רגע, בלי להיאלץ לעבור לכלי ניהול המשימות שלנו באופן יזום ולקטוע את העבודה שלנו.

בשימוש הראשון, מדריך אינטראקטיבי עושה לנו היכרות מהירה עם כל החלונות המרכזיים והפיצ'רים שיכולים לסייע לנו בארגון המשימות.

סביר להניח שלא ייקחו לך יותר מ-10 דקות של התנסות (לכל היותר), כדי להשתלט על העניינים. הממשק קל מאוד ללימוד ומבוסס על שלושה חלונות מרכזיים בלבד:

סרגל הניווט

סרגל הניווט מאפשר לך לעבור מהפרופיל וההגדרות שלך, אל חלונית הרשימות הסטנדרטית או למבנה לוח שנה שיאפשר לך לעקוב אחר כל המטלות שלך במערכת דמוית יומן.

פיצ'ר לוח השנה, אמנם, יהיה זמין לך רק בגרסה בתשלום. בנוסף, נוכל לעבור בסרגל הניווט לכלי ליצירת הרגלים. על הפיצ'ר המרתק הזה, עוד נתעכב בהמשך.

חלונית הרשימות

בקצה השמאלי של המסך נמצא סרגל הניווט. זהו הכלי בעזרתו נוכל ליצור את הרשימות שלנו ולאפיין את הקריטריונים שלפיהם יחולקו המשימות שלנו.

נוכל לייצר למשל תיקיות בשם "מטלות בית", "חשבונות", "פרויקטים בעבודה" או "פגישות חשובות" ולאפיין את כל מה שנדרש מאיתנו בתקופה הקרובה על פי נושאים.

היתרון המרכזי הוא שהחלונית מאפשרת לך לסדר את המשימות במגוון רחב מאוד של קריטריונים ואפילו להגדיר ולהחיל תגיות על משימות או מגוון אפשרויות סינון כדי לשלוף את כל מה שנדרש, בדיוק מתי שנדרש.

חלונית המטלה

המסך המרכזי והגדול ביותר מציג את המטלות הרלוונטיות על פי פריט הרשימה שבחרנו בסרגל הניווט. כאן נוכל לשייך לכל משימה כותרת, תיאור מפורט בו נוכל לפרוט את המשימה לכל מה שחשוב לזכור לגביה,

לצרף אליה קישורים ופריטים, להחיל עליה תגיות ולדרג את החשיבות שלה.

ניתן לשכפל משימות בקלות או להגדיר אותן כמשימות חוזרות כדי לייעל את הניהול שלהן באופן מתמשך.

יתרון משמעותי נוסף הוא שאין כל צורך לרשום תאריכים במבנה ספציפי כדי שהאפליקציה תקלוט אותו. טיקטיק תומכת במגוון רחב של ביטויים בשפה יום-יומית שמקלה על העבודה שלך.

אם נכתוב למשל "יום שלישי, או "היום", טיקטיק תבין באיזה תאריך מדובר ותחיל אותו באופן אוטומטי.

תיבת הדואר הנכנס

טיקטיק מגיעה עם תיבת הודעות פנימית שניתן להשתמש בה כדי לרשום באופן מידי ואינטואיטיבי כל משימה חדשה שעולה לראש שלך מהדרך או בכל מקום.

לאחר מכן, ניתן להתחבר בכל רגע שנתפנה לזה ולהתחיל למיין ולתייג את המשימות שלנו על פי הרשימות הרלוונטיות. כך, שום דבר לא בורח אף פעם מהראש.

באותה מהירות שבה אנחנו רושמים תזכורות ב-Notes, נוכל להתחיל להניח את המטלות שלנו בכלי המתאים ואז, פשוט לייעד אותן למקום המתאים.

לשתף את המשימות שלך עם כולם

לעתים קרובות עלינו לבצע את המטלות שלנו עם אנשים אחרים. בין אם מדובר בבני משפחה או חברים לעבודה, תיאום נכון הוא המפתח כדי לחסוך זמן (ולעתים קרובות, גם הרבה תסכולים ועצבים). עם טיקטיק ניתן לשתף בקלות כל רשימה עם אנשי הקשר שלנו.

כל עוד הם יתקינו את טיקטיק בעצמם, אפשר יהיה להישאר מתואמים איתם מול כל משימה בקלות, להעביר אליהם התראות ותזכורות ולנהל את הדברים באופן מובנה ועל פי כל הקריטריונים שהופכים את העבודה ליעילה. רשימה משותפת היא דרך מושלמת לחלק משימות בין הילדים כדי לארגן את הבית,

לעקוב אחר התקדמות תהליכים במקום העבודה שלנו או אפילו לתכנן חופשה עם האנשים שאנחנו אוהבים.

לפתוח הזדמנויות חדשות בחיים

אחת התכונות הייחודיות של טיקטיק, כפי שציינו קודם, היא ללא ספק הכלי להוספת הרגלים. אם אמרנו קודם שעומס המטלות לעתים קרובות לא משאיר זמן להעשיר את החיים שלנו, טיקטיק מרימה גם את הכפפה הזו ומאפשרת לך לנהל גם את המטלות האישיות ביותר שלך.

עם הכלי להוספת הרגלים אפשר להתחקות בקלות אחרי כל יעד שרצית להציב לעצמך ולא רק לומר "יום אחד אצליח". יש מגוון רחב של הרגלים שטיקטיק מציעה לבחור מתוכם – מפעילות גופנית ועד קריאת ספרים, אך ניתן ליצור כל הרגל שיעלה לנו בראש.

בין אם חשוב לך להתחיל את היום במדיטציה או תרגול יוגה, לצאת להליכה בערבים או להקדיש יותר זמן לרגעי איכות עם הילדים, טיקטיק פשוט מתזכרת אותך, בדיוק כפי שהיא תתזכר אותך על כל משימה אחרת.

היתרון העיקרי הוא שבניגוד לאפליקציות אחרות לשיפור אורח החיים ולאימוץ הרגלים, טיקטיק מתזכרת אותך גם על המשימות לאיכות החיים שלך מכל מכשיר.

אין שום צורך להסתמך רק על התראות לנייד שלעתים קרובות פשוט מנופנפות בלחיצת כפתור.

התזכורת להבטחה שנתנו לעצמנו לחיים טובים יותר תחכה לנו במחשב, על הדפדפן ובמייל.

טיקטיק עוזרת לך לשפר את העמידה במטלות

מדובר בהרבה יותר מכלי עבודה, אלא בפתרון טכנולוגי שהולך יד ביד עם היעדים שלך ומסייע לך לשפר את הביצועים. טיקטיק מתחקה אחר דפוסי ההתנהלות שלך ובוחנת באילו תדירות יוצא לך להשלים את המשימות בתאריכי היעד שנקבעו להן.

כל תקופה, ישותף איתך דוח סטטיסטי שיאפשר לך לבחון את הפרודוקטיביות שלך ולזהות באילו שעות הביצועים שלך מוצלחים יותר. מדובר במידע שמביא איתו לעתים קרובות לא מעט תובנות לשיפור ההרגלים שלך בהמשך הדרך.

האם כדאי לשדרג את טיקטיק לגרסה בתשלום?

השתמשתי בגרסה החינמית של טיקטיק במשך כשבוע וחוויתי איתה לא מעט רגעים של התלהבות והתפעלות ממגוון האפשרויות. עם זאת, אין ספק שלאורך זמן, ייתכן שהגרסה החינמית לא תכסה את כל האפשרויות שנזדקק להן.

בעוד שגם בגרסה החינמית נוכל לעבוד על כל הפלטפורמות ולקבל התראות מותאמות אישית ודוחות סטטיסטיים, חלק מהמגבלות שמגיעות עם טיקטיק החינמית עשויות לא להספיק לאלו מאיתנו שמנהלים הרבה פרויקטים במקביל.

ללא שדרוג, נוכל ליצור בטיקטיק רק 19 רשימות ולהקצות לכל אחת מהן רק 99 משימות. בנוסף, נוכל לשתף את המטלות שלנו רק עם אדם אחד נוסף, כך שבשימוש החינמי, לא נוכל אפילו לעבוד בצוות או עם בני המשפחה שלנו בלי לשדרג.

תמורת 2.79$ לחודש או 27.99$ לשנה, נוכל ליצור מאות רשימות ולהקצות להן מאות משימות, לשתף אותן עם משתמשים רבים, ליהנות מממשק לוח שנה שיאפשר לנו לקבל מבט על ולהתאים אישית את נראות האפליקציה באופן שיותאם לצרכים וההעדפות שלנו באופן אופטימלי.

בין אם נחליט לשדרג ובין אם נסתפק בגרסה הבסיסית, אין ספק שטיקטיק מציעה היום את אחת האפשרויות היעילות, החכמות והמתקדמות ביותר לארגון כל המטלות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם