קאנבה – לעצב אונליין בחינם ובקלות

אנשים רבים שאין להם ניסיון מקצועי בעיצוב גרפי, מחפשים לא פעם כלי נוח ואמין שיסייע להם לעצב בצורה פשוטה וחינמית חומרים שיווקיים כמו מצגות, באנרים, לוגואים, פוסטים לרשתות חברתיות ועוד.


עבור אותם אנשים, שהשימוש בכלי מקצועי כמו PhotoShop יכול להיות סבוך למדי בשבילם, נועדה בדיוק הפלטפורמה של קאנבה.


עבור אותם אנשים, שהשימוש בכלי מקצועי כמו PhotoShop יכול להיות סבוך למדי בשבילם, נועדה בדיוק הפלטפורמה של קאנבה.

קאנבה (Canva) היא פלטפורמה מבוססת ווב, שמסייעת לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים ליצור תוצרים גרפיים איכותיים, כולל שקופיות של מצגות, פליירים ועוד.

לקאנבה יש סט מרשים של תבניות מוכנות, עיצובים שבהם ניתן להשתמש וכלי עיצוב רבים נוספים.

אחד מהיתרונות המובהקים של קאנבה הוא שמדובר בכלי חינמי, שניתן להגיע באמצעותו לתוצאות מרשימות. לקאנבה יש גם אופציה לשימוש בתשלום עבור תכונות מתקדמות יותר, אך השימוש בתשלום איננו חובה וניתן להגיע לתוצאות גרפיות מצוינות גם בעזרת הכלי כאשר הוא בגרסתו החינמית.

קאנבה הוא כלי מצוין ונוח מאוד לשימוש, שמאפשר לעצב וליצור בקלות כל מה שרוצים וצריכים, והוא אף נבחר לא פעם כאחד מהכלים החינמיים השימושיים ביותר באינטרנט, בסקרים ותחרויות שונות שנערכו על ידי אתרים מקצועיים בתחום העיצוב.

הפופולריות העצומה של קאנבה נובעת מכך שהיא ידידותית מאוד למשתמש, יש לה ממשק אינטרנטי שניתן לגשת אליו מכל מקום, וכן היא מציעה ספריית עיצובים ותבניות מרשימה שיכולה לשמש לכל מטרה.

הפיצ'רים העיקריים של קאנבה

התאמה למתחילים ולמתקדמים כאחד

השימוש ב Canva מתאים מאוד למתחילים, מאחר והוא מציע סט נרחב של תבניות מותאמות אישית וכלי עריכה אינטואיטיביים שניתן להשתמש בהם בקלות. אך למרות זאת, סט הכלים שלו כולל גם אפשרויות שמתאימות למעצבים מתקדמים יותר.

לכן, השימוש בקאנבה יכול להתאים גם להפקת תוצרים גרפיים מורכבים, בעזרת הכלים המתקדמים שהוא מציע. עובדה זו הופכת את קאנבה לאחד מהכלים הגרפיים הפופולריים ביותר ברשת. בנוסף לכך, מדובר בכלי מבוסס ווב, כך שאין צורך להוריד למחשב תוכנה כבדה, אלא ניתן פשוט לפתוח את הדפדפן ולהתחיל לעצב.

עורך Drag & Drop קל לשימוש

אחת מהתכונות הבולטות לטובה של קאנבה היא הממשק הנוח שלו והעורך הגרפי, שמאפשר עריכה דינמית בצורת "גרירה ושחרור". העורך הגרפי כולל סט מרשים של כלי עריכה, שיכולים לשמש מעצבים מתחילים ומתקדמים כאחד.

בנוסף לפעולות העריכה הבסיסיות, כמו חיתוך של חלקים בתמונה, הוא כולל גם אפשרויות מתקדמות יותר כמו הוספת אפקטים שונים ואפשרות העלמת הרקע של אלמנטים בעיצוב.

בעזרת העורך ניתן למקם אלמנטים גרפיים שונים בקלות על גבי המסך וכן להזיז אותם ממקום למקום ולהוסיף מגוון של אלמנטים מוכנים מראש. העורך מאפשר עבודה בשכבות, ממש כמו כלי עיצוב מתקדמים ומורכבים יותר.

תבניות ומערכי עיצוב מוכנים

העבודה עם קאנבה היא פשוטה וקלה ביותר. כשמתחילים פרויקט חדש, ניתן להגדיר מהו סוג התוצר הגרפי שמעוניינים ליצור באמצעות הכלי, ומייד מקבלים הצעות למגוון רחב מאוד של תבניות שימושיות.

קאנבה מציעה מספר רב מאוד של תבניות, והן זמינות גם בגרסה החינמית וגם בגרסה שבתשלום. ניתן לייבא תבניות שלמות לתוך העיצוב ולאחר מכן לעשות בהן שינויים רבים בעזרת כמה קליקים בלבד.

אפליקציות מובייל לאייפון ולאנדרואיד

בניגוד לכלי עיצוב רבים אחרים, קאנבה הוציאה אפליקציות למובייל, כך שניתן להשתמש בטלפון החכם כדי לעצב כל מה שרוצים.

האפליקציות, שאותן יש להשיג גם בחנות האפליקציות של אנדרואיד וגם בזו של אפל, הן נוחות מאוד לתפעול, ומאפשרות להמשיך את עבודת העיצוב מכל מקום, גם אם אין מחשב בהישג יד.

מטבע הדברים, העיצוב באפליקציות מעט פחות נוח, מפני שלא ניתן להיעזר בעכבר, אך הוא עדיין מספיק קל וידידותי למשתמש בכדי שיהיה אפשר להפיק בעזרתו תוצאות מצוינות גם כן.

הורדה ושיתוף

לאחר שתהליך העיצוב עצמו הסתיים, קאנבה מאפשרת הורדה של העיצוב המוכן למחשב בכמה פורמטים שימושיים. זה כולל את פורמט ה-PNG שמאפשר לשמר את השקיפות שבתמונה.

בנוסף לכך, ניתן בקלות לשתף את העיצוב ברשתות חברתיות מתוך סט הכלים של קאנבה. יש כפתור ייעודי לכך בעורך, וניתן לשלוח את העיצוב המוכן לכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות.

בנוסף לכך, ניתן גם לבצע שינוי בגודל התמונה הסופי, ולהתאים אותו בהתאם לשימושים שונים ולמטרות שונות (כמו התאמה לפרסום בפייסבוק, למשל).

אם תרצו לצפות בצורה מרוכזת בכל העיצובים שלכם, תוכלו ללחוץ על האפשרות "Your Designs", ולהיכנס ולערוך כל אחד מהם בנפרד.

שטח אחסון חינמי של 1GB

כאשר עושים שימוש בקאנבה, כל עיצוב שעליו עובדים נשמר באופן אוטומטי. מאחר והשימוש הבסיסי בקאנבה ניתן בחינם, יש הגבלה מסוימת על שטח האחסון שניתן לכל משתמש.

אך גם שטח האחסון החינמי הוא נדיב למדי, והוא כולל 1GB של נפח קבצים. מדובר בנפח שיכול להספיק לכמות לא מועטה של עיצובים. אם אתם זקוקים לשטח אחסון נוסף, תוכלו לשדרג את החשבון שלכם לגרסת ה-Pro, ולקבל שטח אחסון ללא הגבלה בשרת של קאנבה.  

מחירים

ניתן לעשות שימוש יעיל ואפקטיבי בקאנבה גם בגרסתה החינמית. הגרסה החינמית כולל יותר מ-8,000 תבניות עיצוב מוכנות מראש, אלפי תמונות ואייקונים שניתן לשלב בכל עיצוב ומעל ל-100 סוגי קטגוריות עיצוב מוגדרות מראש (כמו מכתבים, מצגות, פוסטים לרשתות חברתיות, פליירים ועוד).

מבחינת ההגבלות של הגרסה החינמית, ניתן לאחסן בה עד 1GB של מידע, וניתן לשמור את העיצובים בשתי תיקיות נפרדות בלבד בכל חשבון.

לעומת זאת, משתמשים מתקדמים יותר יוכלו לרכוש את תכנית ה-Pro. העלות של תכנית זו היא 12.95$ לחודש, או 9.95$ לחודש בתשלום שנתי מראש.

לתכנית שבתשלום יש כמה יתרונות ופיצ'רים מתקדמים נוספים. היא כוללת יותר מ-60,000 תבניות ועיצובים מוכנים מראש וספרייה של 60 מיליון תמונות, אלמנטים גרפיים וסרטונים שבהם ניתן להשתמש באופן חופשי.

בנוסף לכך, גרסה זו מאפשרת יצירה וניהול של תיקיות בחשבון ללא הגבלה, העלאה של לוגואים ופונטים מהמחשב לחשבון וכן כמות נפח אחסון בלתי מוגבלת.

ישנה גם תכנית שמוגדרת כ-Enterprise Plan, והיא מתאימה לגופים גדולים למעצבים מקצועיים, ועלותה היא 360$ לשנה.   

המתחרים המובילים

לקאנבה אין הרבה תחרות בשוק כלי העיצוב החינמיים המובילים ברשת, אך יש לה בכל זאת מתחרה אחד עיקש – כלי בשם Crello. שני הכלים מאפשרים ליצור תוכן ויזואלי איכותי בתוך פרק זמן קצר מאוד, ושניהם נחשבים לכלים המובילים בתחום זה.

גם ל-Crello ממשק משתמש ידידותי ונוח, והכלי מציע בגרסתו החינמית כ-30,000 תבניות עיצוב מוכנות מראש. ב-Crello אין הגבלה על כמות התיקיות ונפח האחסון בחשבון החינמי, והוא מאפשר גם העלאה של פונטים מהמחשב אל החשבון.

אחד החסרונות הבולטים של Crello אל מול קאנבה הוא שלא ניתן להוריד עיצובים ותמונות בפורמט PNG שמאפשר שמירה על השקיפות, כאשר משתמשים בחשבון החינמי שלו.

באופן כללי, מדובר במתחרה טוב למדי, אך מבחינת רמת הפופולריות ברשת, לקאנבה יש יתרון לא מבוטל, וכנראה שיש לכך לא מעט סיבות טובות. יש תומכים ומתנגדים נלהבים לכל אחד מהכלים האלה, אך בסופו של דבר, קאנבה הוא הכלי שמנצח במרבית התחרויות בתחום.  

מסקנות

קאנבה הוא כלי מצוין ואפקטיבי מאוד ליצירת עיצובים מרהיבים בחינם. קלות השימוש שלו הופכת אותו לידידותי מאוד למתחילים, אך גם מעצבים מנוסים יותר יכולים ליהנות מהיתרונות שלו.

ככלי מבוסס ווב, הגישה לקאנבה קלה מאוד, וניתן להשתמש גם באפליקציות המובייל שלו כאשר זקוקים לפתרון עיצובי נייד.

באופן טבעי, הכלי של קאנבה לא יכול להתחרות מול כלים מקצועיים וכבדים יותר, כמו פוטושופ, אך הוא מציע שלל אפשרויות עריכה ועיצוב שבהחלט יכולות להספיק למרבית המשתמשים.

בעזרת ספריית התמונות והתבניות של הפלטפורמה, ניתן לייצר מגוון רחב מאוד של תוצרים עיצוביים – מכתבים, פוסטים לפייסבוק ואינסטגרם, שקופיות של מצגות, אימיילים מעוצבים, פליירים, תמונות ערוכות ועוד.

היא גם כוללת עיצובים מותאמים מראש לכל אחד מסוגי הקטגוריות העיצוביות האלה, מה שמאפשר יצירה של עיצובים בזמן מהיר מאוד וללא קושי רב.  

השימוש בקאנבה נוח מאוד, והוא גם מציע אינטגרציות עם כלים נוספים ברשת. כל היתרונות האלה הופכים אותו לאחד מכלי העיצוב הפופולריים ברשת ובהחלט ניתן להגיע באמצעותו לתוצאות מרשימות ומקצועיות, שלא יהיה ניתן לנחש שעוצבו בעזרת כלי חינמי ברשת.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם