אקטיב טרייל – סקירה מקיפה על המערכת הישראלית הטובה ביותר לניוזלטרים

אקטיב טרייל - סקירה

בעלי עסקים רבים מחפשים את מערכת הדיוור המושלמת שתוכל לסייע להם לעמוד בקשר עם לקוחות קיימים ולפנות ללקוחות פוטנציאליים חדשים.

ישנן לא מעט מערכות דיוור כאלה בשוק, שמשמשות לשליחת ניוזלטר והודעות שיש בהן מידע שיווקי או מידע על העסק.

בשוק הבינלאומי ישנן מערכות כמו MailChimp, SendinBlue ואחרות שיש להן מיליוני משתמשים. אך רבות מהמערכות האלו לא מספקות תמיכה מספקת בשפה העברית.

עבור אותם משווקים ישראלים שמחפשים מערכת דיוור עם תמיכה מלאה בעברית, נוצרה המערכת של אקטיב טרייל.

אקטיב טרייל היא מערכת דיוור אלקטרוני ישראלית שזוכה לתפוצה רחבה מאוד בשנים האחרונות. המערכת הזו מספקת לא רק פתרונות שמאפשרים לשלוח ניוזלטרים והודעות דוא"ל מתוזמנות, אלא גם כוללת סט כלים רחב שמיועד למשווקים ומאפשר יצירת קמפיינים פרסומיים רב שכבתיים.

על מנת להכיר טוב יותר את הפלטפורמה של אקטיב טרייל וכדי שתוכלו להחליט אם היא מתאימה עבורכם, הכנו מדריך שמפרט את הפיצ'רים שלה ואת היתרונות שלה אל מול הפלטפורמות האחרות בשוק.  

תכונות ופיצ'רים ייחודיים

פיצ'רים של דיוור אלקטרוני – ניוזלטרים

עיצוב

השימוש העיקרי של אקטיב טרייל עבור משווקים רבים הוא מערכת הדיוור האלקטרוני שלה. חשוב להבין כי מדובר במערכת שמספקת תמיכה מלאה לשפה העברית. זהו אינו דבר מובן מאליו בשוק המערכות לדיוור אלקטרוני.

מערכות בינלאומיות אחרות מתקשות להתמודד עם הכתיבה מימין לשמאל ובדרך כלל מספקות תמיכה מוגבלת מאוד לעברית ולשפות שמיות אחרות.

אקטיב טרייל, לעומת זאת, היא מערכת ישראלית ומותאמת לחלוטין לקהל היעד דובר העברית. מעבר ליתרון הברור הזה, יש לה כמה תכונות נוספות שהופכות אותה לשימושית מאוד וגם לידידותית למשתמש.

ניוזלטר של אקטיב טרייל
תבניות עיצוב לדוגמה מהמערכת

ראשית, מבחינה עיצובית, אקטיב טרייל כוללת מאגר גדול של תבניות דיוור מעוצבות. מאגר התבניות מאפשר גם למי שאינו רוצה או יכול לעצב בעצמו את ההודעות ליהנות מעיצובים מרשימים ומקצועיים שניתן להשתמש בהם לכל מטרה.

ניתן גם להשתמש בתבניות העיצוב המוכנות כדי לקבל השראה, ולאחר מכן לערוך אותן בעזרת עורך גרפי (בשיטת Drag & Drop) אינטואיטיבי ויעיל. העיצובים השונים יכולים להתאים למטרות שונות – שליחת אימייל בודד, סדרת אימיילים, ניוזלטר ועוד.

לאחר בחירת העיצוב, המערכת מאפשרת באופן פשוט למדי להזין את הטקסט הנלווה ולהכניס תמונות נוספות או אלמנטים אחרים של עיצוב.

יש להדגיש כאן כי כל העיצובים והתבניות שמוצעות במערכת הן רספונסיביות, כלומר מתאימות לתצוגה בכל סוגי המכשירים והמסכים (טלפונים חכמים, טבלטים, מחשבים וכו').

שליחה מתוזמנת חכמה

לאקטיב טרייל יש כמה תכונות חכמות שמייחדות אותה. התכונות האלו מאפשרות למשווקים לייעל את הקמפיינים שלהם ולהגיע לתוצאות טובות יותר. אחת מהתכונות האלו היא שליחה מתוזמנת של מיילים על פי ניתוח התנהגות הנמענים.

המערכת יכולה לזהות אם קיים דפוס של פתיחת אימיילים בימים או בשעות מסוימים, ולשלוח לכל נמען את המייל בזמן שבו יש את הסיכוי הגדול ביותר שיפתח את ההודעה.

הוספת תוכן דינמי להודעות ולניוזלטרים

אחת מהתכונות השימושיות ביותר של אקטיב טרייל היא האפשרות להכניס תוכן דינמי לאימיילים. תוכן דינמי הוא תוכן אישי (או קבוצתי) שמיועד לנמען ספציפי או לקבוצת נמענים.

בעזרת השימוש בתכונת התוכן הדינמי ניתן להכניס פרטים אישיים של כל נמען להודעות, בהנחה שהמידע הזה נאסף קודם לכן. כך ניתן, למשל, להוסיף בתחילת ההודעה את שמו הפרטי של הנמען כדי לתת תחושה אישית להודעה.

שימוש אפשרי נוסף הוא הגדרה של קבוצת נמענים, כמו למשל עובדים של חברה מסוימת, והכנסה של תוכן לניוזלטר או להודעה שיהיה גלוי אך ורק להם.

בעזרת הכנסת תוכן דינמי אפשר למעשה להשתמש בתבנית הודעה אחת ולהפוך אותה לרב שכבתית – ולפנות באופן אפקטיבי לקהלים או לנמענים שונים.

A/B Testing

A/B Testing היא שיטה שבה נשלחות גרסאות שונות של אותו המייל לקבוצות ביקורת שונות, ועל סמך הביצועים של כל גרסה ניתן להחליט מהו העיצוב או התוכן הטוב ביותר לשימוש עתידי. פלטפורמות רבות מאפשרות את הביצוע של A/B Testing, והאפשרות קיימת גם במערכת של אקטיב טרייל.

הפיצ'ר הנוסף בהקשר הזה שאקטיב טרייל מאפשרת הוא שליחה של הגרסאות השונות לקבוצה מצומצמת של נמענים, על מנת לזהות באופן מבוקר איזו גרסה טובה יותר.

הבדיקה נעשית באופן אוטומטי, על סמך נתוני הפתיחה ואחוזי ההצלחה של כל הודעה, והמסקנות האוטומטיות מיושמות כאשר אותו מייל או ניוזלטר נשלח לכל הנמענים שברשימת התפוצה.

סוגי קמפיינים לבחירה במערכת

יצירת טפסי הרשמה

כדי ליצור ניוזלטר או דיוור אלקטרוני ללקוחות יש צורך קודם כל ברשימת נמענים שמסרו את כתובת המייל שלהם. ישנם חוקים ברורים בעניין זה בישראל ובעולם, והנמען שברשימה חייב לפני השליחה למסור את כתובת הדוא"ל שלו ולהביע את הסכמתו לכך שיישלח אליו תוכן מהחברה המפרסמת.

כדי לספק פתרון גם בתחום זה, ניתן להשתמש בטפסי הרשמה מעוצבים ודינמיים של אקטיב טרייל.

המערכת מאפשרת ליצור טופס הרשמה המכיל את כל הפרטים הנדרשים, ולהטמיע אותו בכל אתר או דף נחיתה. גם במקרה הזה, ניתן לבחור עיצוב מוכן מתוך היצע גדול של תבניות מעוצבות מראש, ולערוך אותן.

אקטיב טרייל גם מספקת פתרון עבור הסטנדרטים המחמירים ביותר של קבלת אישור לקבלת פרסום. ניתן להגדיר במערכת שטופס ההרשמה ידרוש אישור כפול (Double opt in).

לאחר שהנמען יקבל את המייל הראשון, הוא יתבקש לאשר את המשך קבלת החומרים השיווקיים. כך למעשה ניתן לבסס אמון רב יותר בין הארגון המפרסם לבין הנמענים – ולהבטיח כי הדיוור יגיע ללקוחות ומשתמשים שבאמת מעוניינים בכך.

בנוסף לכך, אקטיב טרייל גם מקפידה לשמור על הכללים של חוק הספאם, וכל ההודעות והניוזלטרים שנוצרים באמצעות המערכת כוללים באופן אוטומטי את כל מה שנדרש על פי חוק.

אוטומציה

מערכת דיוור אלקטרוני לא יכולה לתת פתרון כולל מבלי לספק שירות של אוטומציה. אוטומציה מאפשרת לקבוע מראש סדרה של הודעות שיישלחו לנמענים בהתאם להתנהגות שלהם.

כך, למשל, ניתן לקבוע כי כל נמען שלוחץ על קישור לאתר החברה יקבל מייד הודעה מיוחדת עם מידע שיווקי עבורו. אפשרויות האוטומציה הן כמעט בלתי מוגבלות.

דוגמה ליצירת אוטומציה

בעזרת מערכת האוטומציות של אקטיב טרייל ניתן ליצור בקלות מסעות לקוח חכמים שמגיבים לדפוסי ההתנהגות של כל נמען ולשלוח לו מידע בהתאם. את תרשים הזרימה של כל קמפיין אוטומטי ניתן לבצע במערכת באמצעות עורך ויזואלי ידידותי למשתמש.

כך ניתן תוך כמה דקות ליצור קמפיין אוטומטי שלם.


תכונות נוספות

הפלטפורמה של אקטיב טרייל מציעה עוד סט מרשים של כלים שיווקיים. אחד מהכלים השימושיים ביותר הוא האפשרות ליצור בקלות דפי נחיתה ולהשתמש בהם בקמפיינים של מודעות ממומנות.

ניתן לבחור לכל דף נחיתה תבנית עיצוב מתוך ספריה גדולה ולבצע בו התאמות בעזרת עורך ויזואלי נוח לשימוש. בדפי הנחיתה ניתן לשלב טפסים שנוצרו במערכת ומטרתם לאסוף פרטי קשר ולהגדיל את רשימות הנמענים.

אקטיב טרייל גם מאפשרת לבצע קמפיין שליחת SMS. את המסרונים ניתן לשלוח מתוך המערכת, ולשלב שליחת ניוזלטרים ודואר אלקטרוני עם שליחת הודעות SMS בכל קמפיין.

בנוסף לכך, הפלטפורמה של אקטיב טרייל גם מציעה כלים ייחודיים עבור אתרי אי-קומרס והתממשקות מלאה לאתרי מכירות אונליין.

מחירים

אקטיב טרייל מציעה שלוש חבילות בסיסיות, שכל אחת מהן כוללת פיצ'רים נוספים. החבילה הזולה ביותר נקראת Basic, והמחיר שלה (כמו גם של החבילות האחרות) משתנה בהתאם לכמות הנמענים שאליה תרצו לדוור.

אם תרצו לפנות לכמות של 1,000 נמענים, היא תעלה 100 ₪ לחודש, בתשלום שנתי. עבור כמות של 10,000 נמענים, למשל, מחיר חבילת ה-Basic יהיה 390 ₪ לחודש במסלול שנתי.

חבילת ה-Plus כוללת פיצ'רים מתקדמים כמו פיקסל חכם, דו"חות במובייל ומנגנוני אבטחה טובים יותר. המחיר של חבילה זו הוא 150 ₪ לחודש עבור 1,000 נמענים, ו-586 ₪ לחודש עבור 10,000 נמענים.

מחירי החבילות

החבילה השלישית נקראת Premium, והיא כוללת גם תמיכת VIP, ניהול לקוחות אישי וגם קבלת הדרכה אישית על המערכת. עבור שליחה ל-1,000 נמענים היא תעלה 1,153 ₪ לחודש, ועבור רשימות של 10,000 נמענים היא תעלה כ-1,690 ₪ לחודש.

חשוב לציין שהמחירים האלה מבוססים על מידע שהחברה מספקת וכי מדובר במחירים במסלול השנתי שבו משלמים אחת לשנה את כל הסכום. ניתן גם לשלם באופן חודשי, ללא התחייבות, אך המחירים במקרה זה יתייקרו ב-15%.  

שירותים מתחרים אחרים

ישנם, כאמור, לא מעט שירותים מתחרים בתחום הדיוור האלקטרוני. המערכת המתחרה העיקרית בשוק הישראלי היא רב מסר.

מדובר במערכת שגם היא כוללת תמיכה מלאה בשפה העברית, ומשווקים רבים בישראל נוהגים להשתמש בה. גם בפלטפורמה של רב מסר ניתן לקבל תבניות עיצוב מוכנות רבות והיא כוללת אפשרות ליצור טפסי הרשמה, ממשק API, כלי אוטומציה שונים ואפשרות ליצור קמפיין SMS.

מתחרה פופולרית אחרת בשוק הבינלאומי היא GetResponse. מערכת זו זולה יותר באופן יחסי, בהשוואה למתחרות הישראליות, אך הממשק שלה באנגלית והתמיכה שלה בעברית מוגבלת יותר (אם כי ניתן ליצור הודעות וניוזלטרים בעברית גם באמצעותה).

מסקנות

אקטיב טרייל מציעה ללקוחות שלה מערכת משוכללת וחכמה, שיש לה יתרונות רבים. כנראה שלא במקרה היא זוכה לנתח שוק משמעותי בישראל.

הממשק של הפלטפורמה הזו ידידותי מאוד, והשילוב של התכונות המתקדמות שלה הופכת את המערכת למתאימה למשווקים מתחילים ומתקדמים כאחד.

היתרונות שלה בולטים במיוחד בכל מה שקשור לשיווק רב שכבתי. היא מאפשרת יצירת קמפיינים מתמשכים שמגיבים להתנהגות הנמענים ומשלבים הכנסת תוכן דינמי ואישי לתוך כל מייל שנשלח.

מבחינת קלות השימוש, הממשק שלה נוח מאוד וניתן להבין אותו באופן אינטואיטיבי בקלות. כאשר מצרפים לכך את העובדה שהיא מספקת תמיכה מלאה בעברית מקבלים עסקת חבילה מוצלחת ביותר עבור כל משווק.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם