Cloudways היא הפלטפורמה שחיפשתם לאחסון האתרים שלכם – סקירה מקיפה

סקירה מקיפה לשירות האחסון Cloudways

ישנן פלטפורמות רבות מאוד כיום לאחסון אתרים ברשת. חלק מהפלטפורמות האלה מצטיינות במחירים נוחים במיוחד, חלק מתהדרות בפיצ'רים חזקים של אבטחה ותמיכה, וחלק מנוהלות באופן בלעדי באחסון ענן.

אך אין הרבה פלטפורמות שמציעות את כל היתרונות האלה בחבילה אחת.

אחת מהפלטפורמות המומלצות כיום, שמציעות אחסון ענן ומכלול שלם של יתרונות בחבילה אחת, היא Cloudways.

מדובר בפלטפורמה חזקה שמציעה סביבת ניהול שרת ידידותית מאוד ואפקטיבית מאוד, התקנה בקליק אחד של מגוון רחב של כלים ושירותים על השרת, התקנת תעודת אבטחה SSL בחינם בכל חשבון וצוות תמיכה שזמין לכל שאלה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

הכנו עבורכם סקירה של התכונות של Cloudways, כדי שתוכלו לשפוט בעצמכם האם מדובר בפלטפורמת אחסון אתרים שיכולה להתאים לצרכים שלכם.

צילום מסך מאתר קלאודוייז - מאפייני השירות
מתוך האתר של Cloudways – פשטות, שירות וביצועים

תכונות ופיצ'רים ייחודיים

מהירות וביצועים

אנשי מקצוע בתחום הווב יודעים מהם היתרונות של אחסון בשרת ייעודי (Dedicated server) לעומת שרת משותף. אחסון משותף הוא למעשה אחסון בשרת אחד של כמה חשבונות משתמשים, מה שגורם לחלוקה של משאבי השרת בין מספר רב של אתרים.

לעומת זאת, שרת ייעודי הוא שרת שמשמש באופן בלעדי רק עבור חשבון אחד, וכך כל המשאבים של השרת – זיכרון, נפח אחסון ונתונים טכניים נוספים – משמשים את בעל החשבון באופן יחידני.

מבחינה זו, Cloudways מציעה למשתמשים שלה אך ורק שרתים ייעודיים. הדבר מבטיח רמת ביצועים גבוהה וטובה יותר, וכן מהירות גבוהה יותר בכל האתרים שהמשתמש בוחר להעלות לשרת.

בנוסף לכך, מבחינת רמת הביצועים, הפלטפורמה של Cloudways מציעה שרתים שיש להם כונן SSD. כונני SSD מבטיחים מהירות רבה יותר – עד פי 3 מכוננים רגילים.

אמצעי נוסף שבו משתמשת החברה להבטחת מהירות וביצועים הוא התאמה של כל השרתים לעבודה עם PHP בגרסת 7.3. אתרים רבים מאוד ברשת עובדים על שפת השרת PHP, וזוהי גם השפה שבה כתובים אתרי וורדפרס.

גרסת 7 של PHP מספקת ביצועים טובים ומהירים יותר, והדבר משפיע על אופן הפעולה של אתרים שמאוחסנים על גבי השרתים של Cloudways. עבור אתרי וורדפרס, ישנו גם תוסף של החברה שנקרא Breeze, והוא מאפשר ביצוע קאשינג לאתר – מה שמשפר את הביצועים של אתרי וורדפרס.

מדובר בתוסף שמותקן מראש בכל חשבון של Cloudways, וניתן להשתמש בו בחינם כאשר בונים אתר וורדפרס על גבי השרת.

ה-CDN של Cloudways

CDN הוא מונח שהמשמעות שלו היא "רשת הפצת תוכן". למעשה, שימוש ב-CDN מאפשר יצירת העתקים של האתר שלכם בשרתים שונים ברחבי הרשת והעולם, כך שזמן ההגעה לאתר של גולשים שונים תמיד יהיה מהיר יותר, מאחר ותמיד תהיה להם גישה לשרת שקרוב אליהם יותר מבחינה גאוגרפית.

אתרים רבים בעולם משתמשים כיום ברשתות CDN כדי לשפר את הביצועים ואת מהירות התגובה שלהם.

Cloudways מציעה רשת CDN משלה לכל המשתמשים בפלטפורמה, מה שמהווה יתרון משמעותי לעומת שרתי אחסון אתרים אחרים, שאינם כוללים אפשרות כזו.

בכל אתר שמאוחסן בפלטפורמה, ניתן על ידי כמה קליקים מהירים להתחבר לרשת ה-CDN ולהתחיל ליהנות ממהירות משופרת.

אבטחה בשרת

Cloudways לא מזניחה את נושא האבטחה בשרתים שלה, ומתייחסת אל נושא זה ברמת חשיבות גבוהה. כל השרתים של החברה מוגנים על ידי חומות אש ברמת OS, שמסננות תנועה זדונית של האקרים ותוכנות ריגול, ודואגות שהתנועה לאתרים תהיה בטוחה.

בנוסף לכך, כל אתר שמאוחסן על גבי הפלטפורמה יכול להתקין בלחיצה מהירה ופשוטה תעודת SSL חינמית וללא הגבלת כמות של Let’s Encrypt. תעודה זו הופכת את האתר למאובטח ומוסיפה לו את התוספת HTTPS ל-URL.

מדובר בתוספת חשובה לא רק לאתרי מסחר ובנקים, אלא לכל אתר כיום שרוצה לשמור על אבטחת המידע שבו וליהנות גם מיתרונות של שיפור מיקומים בקידום האתר במנועי החיפוש, כתוצאה מהטמעת תעודת SSL.

Cloudways עובדת גם עם חברת Malcare, שהיא חברת אבטחת סייבר מובילה, כדי למנוע התקפות של בוטים על האתרים המאוחסנים, מתקפות DDoS, או ניסיונות לפרוץ למערכת הניהול של אתרי וורדפרס בשיטת Brute Force.

מבחינת אבטחת החשבון עצמו, Cloudways מאפשרת גישה לחשבון בשיטת אימות דו שלבי (TFA). כך ניתן להבטיח שאיש לא יפרוץ לחשבון ולא יעשה שימוש זדוני במידע שבו.

תמיכה ושירות

בעלי אתרים יודעים שנושא התמיכה בשרת יכול להיות קריטי לעתים. כאשר מתגלה תקלה באתר או בשרת, קבלת תמיכה בתוך זמן קצר יכולה למנוע נזקים רבים, במיוחד לאתרי אי-קומרס.

Cloudways מציעה שירות תמיכה נגיש בצ'אט חי במהלך כל ימות השנה ובכל שעות היממה. בצ'אט תוכלו להיעזר בנציגי תמיכה מנוסים שינסו לפתור את התקלה שבאתר שלכם בפרק הזמן המהיר ביותר ובזמן אמת.

בנוסף לאפשרות הצ'אט, קיימת אפשרות ליצור כרטיסי תמיכה עם שאלות מורכבות יותר, שאינן מצריכות טיפול SOS במקום. בעזרת כרטיסי התמיכה ניתן לבצע בקרה על הטיפול שמתבצע בשאלה שלכם, מכיוון שהם מתעדכנים בכל שלב של הטיפול.

נציגי התמיכה יכולים לסייע לכם בנושאים מגוונים, כמו עדכון גרסת PHP בשרת, הגדרות קאשינג שונות, ושינויים נוספים שברצונכם לבצע ברמת הגדרות השרת.

ניתן גם לשדרג את אפשרויות התמיכה לקבלת תמיכת פרימיום בתשלום, שבה הזמינות של התמיכה היא מהירה ביותר, ומאפשרת גם ביצוע שיחת טלפון ישירה בכל עת עם נציגי התמיכה הבכירים של החברה.

תמיכת הפרימיום גם מעניקה קדימות בטיפול בכרטיסי תמיכה שנפתחו באתר, והם יקבלו מענה בתוך שעתיים, לכל היותר.  

מחירים

החבילות השונות של Cloudways משתנות בעיקר מבחינת הנתונים הטכניים של השרת שאתם בוחרים. מרבית התכונות שצוינו לעיל משותפות לכל אחד מסוגי החבילות.

כל החבילות כוללות תמיכה 24/7, תעודת SSL בחינם, תוסף CDN, מספר בלתי מוגבל של אפליקציות ווב להתקנה בשרת, ניטור בזמן אמת בכל שעות היממה, גיבויים אוטומטיים, ביצוע קאשינג וגישת SFTP לכל שרת.

מבחינת המחירים, החבילה הבסיסית ביותר מוצעת ב-10$ לחודש, והיא כוללת זיכרון RAM של 1GB, מעבד בעל ליבה אחת, נפח אחסון של 25GB ורוחב פס של 1TB. ישנה גם חבילה שעלותה 22$ לחודש, והיא כבר כוללת זיכרון RAM של 2GB, מעבד בעל ליבה אחת, נפח אחסון של 50GB ורוחב פס של 2TB.

החבילה שמוגדרת כפופולרית ביותר עולה 42$ לחודש. היא כוללת זיכרון RAM של 4GB, מעבד בעל 2 ליבות, שטח אחסון של 80GB ורוחב פס של 4TB. ישנה גם חבילה יקרה יותר, בעלות של 80$ לחודש, שכוללת זיכרון RAM של 8GB, מעבד עם 4 ליבות, נפח אחסון של 160GB ורוחב פס של 5TB.

משתמשים וחברות בעלי צרכים "כבדים" יותר, יוכלו למצוא גם חבילות שעלותן כמה מאות דולרים בחודש, ובהן הנתונים הטכניים שמוצעים הם עשירים בהרבה, ויכולים להגיע למאות GB של אחסון, מעבדים עם עד 32 ליבות וזיכרון RAM של עד 192GB.

אלטרנטיבות בשוק

הפלטפורמה של Cloudways בהחלט מציעה חבילות משתלמות ועתירות תכונות, שמאפשרות אחסון אתרים בענן ברמת איכות גבוהה ועם רמות מצוינות של אבטחה וביצועים.

אך בכל זאת, יש כמה מתחרים בולטים בשוק שמציעים גם הם חבילות משתלמות ברמת איכות גבוהה. בין המתחרים הבולטים של Cloudways, ניתן למנות את FastComet, A2 Hosting, ו-Host Armada. מדובר בחברות שמציעות שרתים ייעודיים ברמות מחירים שונות, ולכל אחת מהן יתרונות יחסיים בתחום שונה.  

מסקנות

אם אתם מחפשים חברת אחסון אתרים בענן, שמציעה שילוב של ביצועים חזקים, רמת אבטחה מוגברת, שימוש חינמי ב-CDN ושרתים ייעודיים במגוון רמות מחירים – Cloudways היא בהחלט החברה המתאימה עבורכם.

אחסון בענן הוא צורת אחסון שכיחה ופופולרית ביותר כיום, ובתוך התחרות העצומה שמתחוללת בתחום זה, הפלטפורמה של Cloudways בהחלט מצליחה לבלוט.

מדובר בפלטפורמה אמינה ויציבה, שמבטיחה רמות שירות ותמיכה גבוהות במיוחד, וגם ניהול קל ופשוט של כל הצרכים שלכם דרך מערכת ניהול שרת מותאמת וידידותית למשתמש. בעזרת מערכת הניהול הזו תוכלו לבצע כל פעולה בשרת, כולל התקנה בקליק של מגוון רחב של אפליקציות ווב, בהן גם וורדפרס.

עבור אתרי וורדפרס, יש לפלטפורמה הזו כמה יתרונות מיוחדים להציע, כולל תוסף קאשינג ייעודי ועבודה עם הגרסה המתקדמת ביותר של PHP. ובל נשכח שאפשר להתקין באותו שרת כמה יישומים של וורדפרס שנרצה – כן. ללא הגבלה!

בסופו של דבר, אם אתם מחפשים חברת אחסון אתרים שמציעה מכלול של שירותים ברמה גבוהה בחבילה אחת ובמחירים משתלמים – אנחנו בהחלט ממליצים על שימוש בפלטפורמה של Cloudways.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם