Crello – פלטפורמה ליצירת חומרים גרפיים ושיווקיים בקלות ובחינם

עיצוב לשיווק - CRELLO

Crello היא פלטפורמה מובילה של עיצוב גרפי אונליין, שניתן להשתמש בה למגוון מטרות – החל מעיצוב פוסטים ותמונות לרשתות חברתיות ועד ליצירת עיצובים המיועדים לדפוס.

בניגוד לתוכנות של עיצוב גרפי, שאותן יש להוריד למחשב ולקנות אותן כדי להשתמש בהן, ב-Crello ניתן להשתמש ישירות בתוך הדפדפן, ללא  צורך בהורדת קבצים כבדים למחשב. כלי העיצוב הזה מאפשר ליצור בקלות ובמהירות עיצובים גרפיים, באופן שיכול להתאים גם למעצבים מקצועיים וגם למשתמשים מתחילים שאין להם שום ניסיון בעיצוב.  

בעזרת ממשק אינטואיטיבי וידידותי למשתמש, Crello מאפשרת לכל אחד ליצור עיצוב גרפי אונליין לכל מטרה. עבור אותם משתמשים שאין להם ניסיון בעיצוב, Crello מציעה מאגר גדול מאוד של תבניות ועיצובים מוכנים, שאותם ניתן לערוך ולהתאים בהתאם לצרכים העיצוביים. לכן, Crello מתאימה מאוד לשימוש לצורך עיצוב פוסטים לרשתות החברתיות, מודעות ממומנות, תמונות לאתרים, וגם פליירים ומסמכים להדפסה.

Crello מאפשרת למשתמשים שלה ליהנות ממאגר תמונות גדול מאוד (מבית Depositphotos), שחלקו מוצע בחינם וחלקו כרוך בתשלום נוסף. אחד מהיתרונות הגדולים של Crello טמון בכך שהגרסה החינמית שלה כוללת הרבה מאוד פיצ'רים ואפשרויות, וניתן להשתמש בה למגוון רחב של מטרות.

עבור מי שהצרכים העיצוביים שלו גדולים יותר, והוא זקוק ליצירת כמות גדולה של עיצובים באופן קבוע, ישנה אפשרות להירשם לחבילת Crello Pro, וליהנות מפיצ'רים נוספים ומתמיכה נרחבת.

פיצ'רים מרכזיים

מאגר תבניות ותמונות

אחד מהיתרונות הבולטים של Crello הוא העובדה שאין צורך לעצב בה עיצובים "מאפס", כאשר משתמשים בה. כאשר מתחילים לעבוד על עיצוב חדש, ניתן לבחור בקלות את סוג העיצוב ואת המטרה לה הוא ישמש, ולאחר מכן לבחור תבנית עיצובית מוכנה מתוך מבחר גדול. יתרון זה מאפשר גם למעצבים מתחילים להגיע לתוצאות מרשימות, באמצעות העריכה של התבנית המוכנה.

התבניות הנמצאות במאגר של Crello מתאימות למגוון שימושים, החל מיצירת פוסטים לרשתות חברתיות ועד ליצירת מצגת עסקית. כל האלמנטים בתבנית ניתנים לעריכה מלאה, וכך אפשר להתאים אותה לכל מטרה.

בנוסף לכך, מכיוון ש-Crello נמצאת בבעלות של החברה שיצרה את מאגר התמונות Depositphotos, היא כוללת מאגר תמונות מובנה שניתן להשתמש בו. יש מספר גדול של תמונות שניתן להשתמש בהן בחינם, וחלקן דורשות תשלום נוסף.

התאמה אוטומטית למדיה החברתית

Crello היא פלטפורמה שנבנתה עם מכווננות לעולם השיווק הדיגיטלי. כאשר בוחרים תבנית עיצוב, ניתן מראש לבחור תבנית ספציפית לרשתות שונות, כמו פייסבוק או אינסטגרם. במקרה כזה, אפילו גודל התבנית תהיה מותאמת מראש לדרישות של אותה רשת חברתית. כך ניתן ליצור בקלות פוסטים ותמונות, ללא צורך במאבק סיזיפי בניסיון לשנות את גודל העיצוב, כך שיתאים לרשת שבה אתם רוצים להשתמש בו.

בנוסף לכך, Crello מאפשרת לפרסם את הפוסט או התמונה ישירות מתוך הממשק שלה. כך, אתם יכולים ליצור תמונה מעוצבת לאינסטגרם, ולפרסם אותה מבלי לצאת מהחשבון שלכם ב-Crello. מדובר בפיצ'ר שימושי מאוד, שמקל מאוד על עבודתם של מנהלי דפים עסקיים ברשתות החברתיות.

מי שירצה לשתף את העיצוב שלו שלא באמצעות פרסום במדיה החברתית, יוכל לקבל קישור מוכן להורדה של קובץ העיצוב, או שיוכל להוריד את הקובץ למחשב באחד מ-7 פורמטים שונים של קבצים.

אפשרויות עריכת תמונות מתקדמות

במקרים רבים, במיוחד כאשר מטרת העיצוב היא פרסום תמונות ברשתות החברתיות, מתעורר צורך לערוך תמונות קיימות. ל-Crello יש סט של כלים שמאפשר לבצע כל סוג של עריכה לתמונות קיימות, ממש כמו כלים מקצועיים אחרים של עריכה גרפית.

בעזרת העורך של Crello, תוכלו לבצע מגוון פעולות על כל תמונה, כמו – הוספת מסגרת, הוספה ועריכה של טקסט על גבי התמונה, היפוך וסיבוב של התמונה, שימוש בשכבות ובשקיפות בתמונה, חיתוך מדויק, הוספת אפקטים שונים, וגם שימוש בפילטרים שישפרו את המראה שלה.

כל הפעולות מתבצעות בתוך ממשק פשוט להבנה וקל לשימוש. כמובן שניתן גם לשלוט בגודל של כל תמונה, באופן חופשי או באמצעות התאמת הגודל למסגרת קבועה מראש (כדי שתתאים לאתרים ושירותים שונים).

עיצוב גרפי אונליין בכל מקום שתרצו

Crello היא קודם כל פלטפורמה שנועדה לשימוש בדפדפן בתוך המחשב. אך במקרה שבו תרצו לבצע עיצוב ועריכה של תמונות בזמן שאתם לא נמצאים ליד מחשב, Crello מוצעת גם בתור אפליקציה לנייד. האפליקציה של Crello ניתנת להורדה גם במכשירי אנדרואיד וגם במכשירי אפל. באמצעות השימוש באפליקציה, תוכלו להמשיך או להתחיל כל עבודת עיצוב מכל מקום.

פיצ'רים של Crello Pro

Crello היא פלטפורמת עיצוב שמוצעת בחינם, וניתן להגיע באמצעות הגרסה החינמית שלה לתוצאות יפות ומרשימות ביותר, אך משתמשים "כבדים" יותר יכולים להירשם לגרסת ה-Pro שלה. החיסרון העיקרי של הגרסה החינמית הוא בכך שניתן להוריד למחשב רק 5 עיצובים בכל חודש. אנשי מקצוע בתחום הגרפיקה שעושים שימוש ב-Crello, נזקקים לא פעם לכמות גדולה יותר של עיצובים בחודש, ולכן מעדיפים להירשם לגרסה שבתשלום.

ל-Crello Pro יש כמה פונקציות נוספות, פרט להורדות חודשיות ללא הגבלה. הפיצ'רים המרכזיים הנוספים הם האפשרות לעבוד בצוות ובמקביל על אותו עיצוב, תעדוף של משתמשי ה-Pro בקבלת תמיכה טכנית מנציגי החברה, וכן פונקציית עריכת תמונות שמאפשרת להוריד רקע מתמונה או מחלק ממנה.

תכונת הורדת הרקע היא שימושית ביותר, ומאפשרת בלחיצה אחת להוריד רקע מחלק כלשהו בתמונה (פעולה שיכולה להיות מורכבת מאוד לביצוע על ידי כלי העריכה הרגילים).

מחירים

ל-Crello יש בסך הכל שתי אפשרויות של שימוש – גרסה חינמית וגרסת Pro. הגרסה החינמית, שנקראת חבילת Starter, כוללת את כל כלי העיצוב והעריכה (פרט לפונקציית הורדת הרקע מתמונות), את מאגרי התבניות והתמונות וניתן להוריד באמצעותה עד 5 עיצובים מדי חודש.

הגרסה בתשלום נקראת חבילת Pro, והיא מאפשרת להוריד עיצובים ללא הגבלה, לקבל תמיכה מוגברת, את האפשרות לשתף עורכים נוספים בכל עיצוב ואת אפשרות הורדת הרקע מתמונות.

ניתן להירשם לחבילה זו בתשלום חודשי מתחדש של 9.99$ או לשלם לשנה מראש ולקבל הנחה של 20%, לעומת התשלום החודשי (מה שיוצא 7.99$ לחודש).  Crello מאפשרת לעבור מחבילה לחבילה בכל עת שרוצים, באמצעות הגדרות חשבון המשתמש.

אלטרנטיבות בשוק

Crello היא פלטפורמה מצוינת, שמאפשרת עריכת תמונות ועיצוב ברמה גבוהה מאוד, אך יש לה כמה אלטרנטיבות בשוק של הכלים לעיצוב גרפי אונליין ברשת. המתחרה העיקרית שלה היא פלטפורמה בשם Canva. ל-Canva יש סט דומה של תכונות ופיצ'רים, הכולל ספריית תמונות ותבניות עיצוב מוכנות, ממשק משתמש נוח ויעיל ויכולות עריכה ועיצוב מצוינות.

Canva מציעה גם סט גדול יותר של אלמנטים גרפיים לשימוש, כמו טבלאות, כפתורים וטפסים מעוצבים. אלמנטים אלה פחות נגישים ב-Crello, ולכן מדובר ביתרון יחסי שיש לפלטפורמה של Canva.

לעומת זאת, מבחינת המחיר של החבילות שבתשלום – Crello בהחלט מנצחת. החבילה שלה זולה יותר ב-20% מאשר החבילה המקבילה של Canva. ל-Canva יש גם חבילה מורחבת לעסקים, הכוללת כלים שממוקדים יותר בעבודת צוות של כמה משתמשים בכל חשבון, בשם חבילת Enterprise.

באופן כללי, Canva ו-Crello דומות למדי, אך המחירים של Crello זולים יותר, כאמור, עבור חבילת ה-Pro שבתשלום.  

מסקנות

בין אם אתם משתמשים מתחילים ללא רקע משמעותי בעולם העיצוב, או שאתם כבר מעצבים מנוסים – Crello יכולה להתאים לכם מאוד. ל-Crello יש יכולות עיצוב ועריכה מרשימות ביותר, ובעזרת ספריית התבניות והעיצובים המוכנים שלה ניתן ליצור בקלות ובמהירות כל עיצוב שרוצים.

Crello מותאמת במיוחד לעידן הנוכחי של השיווק הדיגיטלי. העובדה כי היא מציעה גדלים מותאמים מראש של תבניות לרשות חברתיות שונות יכולה לייעל מאוד את העבודה של כל מי שמעלה תמונות למדיה החברתית באופן קבוע. זו אחת הסיבות שמעצבים ואנשי שיווק אוהבים כל כך להשתמש בה.

הגרסה החינמית של Crello בהחלט מתאימה למרבית המשתמשים, אך טוב לדעת כי אם אתם זקוקים לכמות גדולה יותר של פרויקטים בחודש (מעבר לחמישה), תוכלו להירשם לחבילת ה-Pro במחיר שהוא נוח וסביר ביותר. מחיר זה הוא גם זול יותר באופן משמעותי לעומת העלות של כלים מקבילים ברשת.  

בנוסף לכך, העובדה שניתן להשתמש ב-Crello בכל מקום, על ידי אפליקציית המובייל שלה, מהווה יתרון משמעותי עבור כל מי שזקוק לכלי עיצובי בזמן שאין לו גישה למחשב נייד או נייח.

לסיכום, Crello מצליחה לדבר לליבם של משתמשים רבים ברחבי העולם, ולאור פשטות השימוש בה והפיצ'רים הרבים שהיא מציעה – אין זה פלא.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם