GetResponse המערכת המומלצת למתחילים בבניית רשימת תפוצה לניוזלטר

גט רספונס - סקירה

עסקים שרק מתחילים לעשות את דרכם בעולם השיווק הדיגיטלי מחפשים בדרך כלל כלים פשוטים וקלים להבנה כדי ליצור ניוזלטרים וקמפיינים של דואר אלקטרוני. שליחת הודעות דואר אלקטרוני נחשבת להיות (ובצדק) אחד מהכלים האפקטיביים ביותר לשליחת מידע שיווקי, פנייה ללקוחות חדשים ושימור לקוחות קיימים.

בעזרת מערכות דיוור אוטומטיות ניתן לשלוח מסרים קבועים למשתמשים שהביעו את הסכמתם לכך, וכך לבסס עימם מערכת יחסים עמוקה יותר. ניתן למנות יתרונות רבים שיש לקמפיינים של דואר אלקטרוני, אך השלב הראשון בכל יצירת קמפיין הוא בחירה בכלי שבו ייעשה שימוש.

ישנן לא מעט מערכות דיוור אוטומטיות בשוק, מוכרות יותר או פחות. אחת מהמערכות המומלצות ביותר ליצירת ניוזלטרים וקמפיינים של דואר אלקטרוני היא GetResponse. מדובר במערכת אינטואיטיבית וקלה להפעלה שיש לה תכונות חכמות רבות, מה שהופך אותה למתאימה מאוד למתחילים ומתקדמים כאחד.

אחת מהתכונות הבולטות שלה היא בתחום יצירת רשימות התפוצה וניהול הנמענים. בעזרת הכלים שלה בתחום זה, ניתן גם ליצור ולבנות רשימות נמענים בקלות וגם לבצע להן סגמנטציה שמשפרת את היעילות של כל קמפיין.

GetResponse מציעה מגוון רחב של כלים לביצוע קמפיינים שיווקיים מוצלחים, והיא למעשה מערכת שמספקת פתרון כולל בתחום זה. הכנו עבורכם מדריך שסוקר את התכונות העיקריות של הפלטפורמה, את היתרונות שלה ואת מחירי החבילות השונות.    

לפתיחת חשבון התנסות ב GetResponse

תכונות ופיצ'רים

תבניות עיצוב מוכנות ורספונסיביות

כמו רבות מהמערכות לדיוור אלקטרוני, GetResponse מציעה תבניות עיצוב מוכנות מראש ורספונסיביות לחלוטין. זה אומר שכל תבניות העיצוב של המערכת מותאמות באופן מלא לכל סוגי המכשירים והמסכים. ספריית התבניות מאפשרת ליצור בקלות הודעות מעוצבות היטב, גם אם אין לכם שום ידע מקדים בתחום העיצוב. את כל התבניות ניתן לערוך בעזרת עורך ויזואלי נוח לשימוש. בעזרת אותו עורך ניתן גם ליצור הודעות ללא עיצוב מוכן מראש. העורך מאפשר הכנסת בלוקים של תוכן, תמונות, סרטונים, כפתורים מותאמים אישית וגם סט נאה של פונטים לשימוש בכל הודעה.  

תבניות הניוזלטר של גט רספונס
תבניות עיצוב לדוגמה של GetResponse

פרסונליזציה

כאשר יוצרים ניוזלטר חדש ב-GetResponse, ניתן להכניס תוכן דינמי. בעזרת התוכן הדינמי ניתן ליצור פרסונליזציה מלאה לכל הודעה והודעה. זה אומר שניתן להכניס בכל מקום באימייל שדות כלליים, שימולאו בהתאם לפרטים של כל נמען ונמען. ניתן להשתמש לצורך כך בכל סוג של מידע כמעט שיש במאגר הנתונים על כל נמען. לדוגמה, ניתן לפנות בכל הודעה לנמען בשמו הפרטי, להזכיר את המיקום שלו, את תחום העניין הרלוונטי שלו ועוד. אפשרויות ההתאמה האישית המתקדמות גם מאפשרות הכנסת תוכן שונה לאותה הודעה עבור נמענים שונים.

כך, ניתן להגדיר מראש שתמונה מסוימת בניוזלטר או בהודעה תישלח לקבוצת נמענים מסוימת, ואילו באותו מיקום תופיע תמונה אחרת עבור קבוצת נמענים שונה. אחד מהדברים ש-GetResponse מצטיינת בהם במיוחד הוא מתן אפשרויות פילוח רבות שניתן לעשות לכל רשימה של נמענים. בהתאם לפילוחים שנעשים, ניתן להתאים את התוכן הדינמי שבמייל.

קמפיינים אוטומטיים

GetResponse כוללת אפשרות לביצוע קמפיינים מסוג Drip. מדובר בקמפיינים מתוכננים מראש שמגיבים להתנהגות של הנמענים לאחר שהם מקבלים את המיילים מהחברה המפרסמת. בעזרת קמפיינים אוטומטיים כאלה ניתן ללוות את הלקוח במסע הקנייה שלו ולשמר אותו בהמשך.

כל קמפיין אוטומציה כזה מבוסס על טריגרים. טריגר שמוגדר בקמפיין יכול להיות לחיצה על לינק מתוך ההודעה, פתיחה של מספר אימיילים ברצף, רכישה באתר וכדומה. ניתן גם, למשל, לשלוח מיילים מיוחדים ללקוחות שמילאו את סל הקניות שלהם באתר אך לא סיימו לבצע את הרכישה (אם מדובר באתר אי-קומרס). תהליך הגדרת האוטומציה הזה מתבצע ב-GetResponse בקלות רבה מאוד. ניתן להגדיר מספר טריגרים שונים ולהתאים לכל טריגר את המייל המתאים בעזרת העורך הוויזואלי.

יצירת קמפיינים אוטומטיים מתוזמנים

ניתוח נתונים מתקדם

תחום נוסף ש-GetResponse מצטיינת בו הוא כל מה שקשור בניתוח נתונים. בכל קמפיין שמתבצע במערכת, נאספים נתונים סטטיסטיים רבים שניתן להסיק מהם מסקנות וליישם אותם בקמפיין. בעזרת המידע הזה ניתן לראות את אחוז הפתיחה של כל מייל, אחוז הלחיצות על קישורים, כמות הנמענים שביקשו להסיר את עצמם מרשימת התפוצה ועוד. בעזרת ניתוח הנתונים ניתן גם ללמוד אילו מיילים גרמו לאחוז כניסות גבוה יותר לאתר החברה, אילו מיילים הובילו לכמות רכישות באתר ואילו מיילים נקראו מספר פעמים רב יותר על ידי אותו נמען. נתונים סטטיסטיים אלה מוגשים בצורה ברורה בדו"חות שניתן להפיק בתוך המערכת.

GetResponse גם מאפשרת ביצוע A//B Testing לכל הודעה. ניתן להחליט אילו חלקים בהודעה או בניוזלטר להעמיד למבחן, גם מבחינת התוכן וגם מבחינת העיצוב. הודעות שונות באותו מבחן יישלחו לנמענים שונים, ובהתאם לתוצאות של כל גרסה ניתן להחליט מה עובד טוב יותר וליישם זאת בקמפיין.  

בניית רשימות נמענים לניוזלטר

תכונה בולטת אחרת של GetResponse היא יכולת בניית רשימות הנמענים שלה. ניתן לייבא בקלות רשימות נמענים, ליצור רשימות חדשות וכן לבצע פילוח מאוד מפורט של כל רשימה.

בנוסף לכך, המערכת מאפשרת להעניק לכל נמען ברשימה ציון אוטומטי שנובע מהתגובה שלו לקמפיין. לדוגמה, המערכת יכולה להעניק ניקוד מסוים על כל פתיחה של אימייל, על כל הקלקה על קישור, על ביצוע פעולה באתר ועוד. בעזרת הניקוד הזה ניתן לדעת מי מהנמענים אכן מגיב לקמפיין ולהחליט מהי הדרך האפקטיבית ביותר להשתמש במידע הזה. אם יוצרים קמפיינים אוטומטיים, ניתן לשלוח לנמענים עם ניקוד גבוה תוכן מותאם, לעומת תוכן שמתאים לנמענים שיש להם ניקוד נמוך יותר.

GetResponse גם מאפשרת לבצע אינטגרציה עם מערכות CRM שונות, וכך לעדכן את פרטי הנמענים בהתאם לשינויים שמתבצעים בפרופיל הלקוח שלהם באותה מערכת.

אינטגרציה עם מערכות CRM שונות


אחוז העברה גבוה (deliverability)

כל מערכת דיוור שואפת להתהדר באחוז העברה גבוה של המיילים שנשלחים באמצעותה. מדד זה נקרא גם deliverability, והוא מתייחס לאחוז ההודעות שנשלחות שאכן מגיע לתיבת הדואר הנכנס של הנמען, ולא מסוננות כספאם או נדחות מסיבה אחרת. אחוז ההעברה הוא דבר קריטי בתחום הדיוור האלקטרוני, ויכולה להיות לו השפעה רבה על הצלחה או כישלון של קמפיין.

מבחינה זו, GetResponse מדווחת על אחוז העברה גבוה מאוד, מה שמבטיח כי הניוזלטר או המייל השיווקי שאתם שולחים אכן יגיע ליעד שלו בהצלחה.

מחירים

GetResponse מציעה שלוש חבילות במחירים שונים המותאמות לצרכים שונים. החבילה הבסיסית ביותר נקראת חבילת Basic. בחבילה הזו, עבור רשימת תפוצה של 1,000 נמענים תתבקשו לשלם 15$ לחודש. החבילה כוללת את כל התכונות הבסיסיות של המערכת שמאפשרות דיוור קבוע ואיכותי, תבניות עיצוב מוכנות ובניית דפי נחיתה. אם רשימת התפוצה שלכם גדולה יותר ומונה כ-5,000 נמענים – המחיר של החבילה יהיה 45$ לחודש.

החבילה השנייה נקראת Plus, והיא כוללת גם את אפשרויות בניית הקמפיינים האוטומטיים, את אפשרות מתן הניקוד לנמענים, אירוח של וובינרים, ושימוש במערכת על ידי 3 משתמשים בנפרד. רשימה של 1,000 נמענים תעלה כ-49$ לחודש, ואילו רשימה של 5,000 נמענים תעלה כ-79$ לחודש.

החבילה היקרה ביותר נקראת Professional, והיא כוללת את מרבית התכונות המתקדמות של GetResponse. היא כוללת בניית תרשימי זרימה של אוטומציה ללא הגבלה, אירוח וובינרים בתשלום ו-5 פרופילי משתמשים נפרדים לשימוש בעבודה בצוות. המחיר של פנייה ל-1,000 נמענים הוא 99$ לחודש, ואילו פנייה ל-5,000 נמענים תעלה 139$ לחודש.

ישנה גם חבילה רביעית, חבילת Max, שכוללת ייעוץ אישי לגבי בניית קמפיינים ואפשרויות מתקדמות נוספות. אם תרצו להירשם לחבילה הזה, יש לפנות לחברה ולקבל הצעת מחיר מותאמת אישית.

חשוב לציין כי המחירים שהוזכרו מתייחסים לתשלום חודשי. ניתן להירשם לשנה מראש ולקבל 18% הנחה, או להירשם מראש לשנתיים ולקבל 30% הנחה על המחיר החודשי.

החבילות השונות של GetResponse
לפתיחת חשבון התנסות ב GetResponse

אלטרנטיבות בשוק

ישנן כמה מתחרות ראויות לפלטפורמה של GetResponse. בשוק הבינלאומי ניתן לציין את המערכות של MailChimp ושל ActiveCampaign, שזוכות לפופולריות רבה. שתי המערכות האלו מציעות את מרבית הכלים הבסיסיים שמאפשרים שליחת ניוזלטרים ואימיילים בהיקף גדול. הן גם מאפשרות יכולת יצירה של אוטומציות לקמפיינים, בדומה ל-GetResponse.

בשוק הישראלי ישנן שתי פלטפורמות מובילות אחרות, שמספקות תמיכה מלאה בעברית, ולכן משווקים רבים בוחרים להשתמש בהן. מדובר באקטיב טרייל וברב מסר – שהן מערכות טובות מאוד גם כן, שמזכירות בהיצע התכונות והפיצ'רים שלהן את כל הכלים המובילים האחרים.

מסקנות

אם אתם מחפשים מערכת דיוור שתאפשר לכם ליצור ניוזלטרים וקמפיינים שיווקיים בקלות, תוך שימוש במיטב כלי הניתוח והעריכה – GetResponse היא בהחלט בשבילכם.

הפלטפורמה של GetResponse מאפשרת לבצע קמפיינים פשוטים ובסיסיים וגם קמפיינים מורכבים יותר, הכוללים אוטומציה ותוכן דינמי מותאם אישית.

למערכת יש חיסרון בולט אחד, בהשוואה למערכות ישראליות, וזוהי העובדה שהממשק שלה מתנהל באנגלית וכי התמיכה שלה בעברית פחות טובה מאותן פלטפורמות "כחול לבן". יחד עם זאת, בהחלט ניתן ליצור ניוזלטרים ואימיילים בעברית בעזרת GetResponse, ואם העובדה שהממשק שלה באנגלית אינה מהווה עבורכם בעיה – תוכלו להסתדר איתה בקלות.

GetResponse מציעה גם שלל תכונות מתקדמות נוספות, שבעזרתן ניתן לבצע קמפיינים מורכבים. בעזרת ספריית התבניות המובנית שלה ניתן לעצב בקלות הודעות עם מראה מקצועי, שאותו ניתן לערוך בעזרת העורך הוויזואלי הנוח שלה.

היתרון הגדול של GetResponse טמון באפשרויות הניהול והניקוד של רשימות הנמענים, יתרון שהופך אותה לאפשרות מצוינת עבור משווקים מתחילים או מתקדמים שרוצים ליצור קמפיין שיווקי מנצח. 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם