Klaviyo – ניוזלטר ששווה לבחון עבור השיווק

ניוזלטר קלביו - סקירה

כיום יותר מאי פעם, זקוקים עסקים לכלים מתקדמים שיאפשרו להם לשמור על קשר עם קהלי היעד והלקוחות שלהם, ליצירת משפך שיווקי יעיל ומקיף וכדי להניע לפעולה בצורה המדויקת והאיכותית ביותר.

אחד מהכלים המבטיחים להשגת מטרה זו, היא שמירה על קשר עם ניוזלטר באמצעות מערכת דיוור אוטומטית. היכולת לאפיין הודעות ייעודיות עבור מגוון רחב של תרחישים, מאפשר ליצור פרסונליזציה גבוהה של המותג שלך ולנהל מערכת יחסים ארוכת טווח עם הקהלים שלך.

כעת, כלי חדש בשוק מספק מגוון רחב של יתרונות בתחום הזה והופך את האסטרטגיה השיווקית שלך למתקדמת ונוחה מאי פעם.

האתר של KLAVIYO

Kalviyo היא מערכת דיוור חדשנית שפותחה על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחום הסחר הדיגיטלי. אם עד היום לא היו קיימים פתרונות שיכלו לעבד את כלל הנתונים הרלוונטיים אודות הלקוחות שלנו בזמן אמת ולייעד פתרונות מותאמים, מערכת זו מאפשרת לעצב את החוויה השיווקית באופן גמיש במיוחד ובהתאמה למצב הקיים ולהביא לתוצאות איכותיות מאי פעם.

טווח האפשרויות של Klaviyo כבר מזמן חורג בהרבה רק מהכנת ניוזלטר.

יכולת האינטגרציה הגבוהה של המערכת עם מגוון רחב של כלים וממשקים ויכולות הלמידה העצמית המתקדמות שלה, מאפשרות לייעד את המסרים השיווקיים שלך ברזולוציות מדויקות מאי פעם ולהשיג את היעדים שלך ביעילות מרבית.  

תכונות ופיצ'רים ייחודיים

יכולת אינטגרציה גבוהה

Klaviyo מבוססת על איסוף נתונים רחב היקף וקפדני ועושה בהם שימוש מושכל. יכולת האינטגרציה המתקדמת שלה עם פלטפורמות האיקומרס המובילות בשוק כמו Shopify, BigCommerce, Woocommerce לאתרי וורדפרס או Magento, מאפשרת לך לאסוף נתונים מכל כלי השיווק שלך ולקבל תמונת על מקיפה ורחבה דרך כלי ריכוזי אחד עבור כל אחד מאנשי הקשר בניוזלטר שלך.

באמצעות ממשק ה-API המתקדם, ניתן לשלב את העבודה עם Klaviyo גם עם מערכות בפיתוח עצמי.

פילוח קהלים מדויק יותר

פילוח קהלים נכון הוא אחד הכלים החשובים להעלאת היקף המכירות שלך ולשיפור יחס ההמרה. Klaviyo מבצעת פילוח על פי מגוון קריטריונים ומאפשרת לך לייעד את המסרים השיווקיים באופן מותאם יותר.

ניתן לפלח על פי רמת מעורבות במשתמש בקמפיינים הקודמים, על פי נכסים דיגיטליים בהם בוצעה הפעילות ומאפיינים רבים בהתנהגות המשתמש. משיעור ההוצאות של המשתמש על פני תקופה ועד לאפיקי הרכישה המועדפים, האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.

העמקה באפשרויות הפילוח של המערכת תאפשר לך לייעד מסרים שיווקיים ברזולוציות ספציפיות כמו שיווק לעורכי דין שומרי כשרות בפתח תקווה שביצעו רכישות בחודשיים האחרונים.

ניהול רשימות לניוזלטר
ניהול רשימות דיוור במערכת Klaviyo

סטנדרטים חדשים של התאמה אישית

צרכנים אוהבים להרגיש שהמותג מנהל איתם קשר אישי. לכן, פרסונליזציה מדויקת ואיכותית של המסר השיווקי בניוזלטר יכולה לעשות הבדל משמעותי ולהניע את הקהלים שלך לפעולה באופן ניכר. אין שום סיבה להתפשר רק על מסר לקוני עם התאמה אישית מינימלית כמו "שלום, X".

על ידי איסוף פרטי ההזמנה, תכולת העגלה, ביטויי מפתח בהם עשה שימוש הגולש ואפילו המלצות שקיבל אל מוצרים נוספים, ניתן ליצור מסר מורכב שיוטמע בניוזלטר ויופנה אך ורק לצרכן אליו אנו פונים. ניתן ליצור בקלות תבניות ניוזלטר מוכנות ולייעד על פי פילוח הקהלים שלך מסרים שיותאמו אישית גם ברמת מאפייני הקהל וגם על פי פרטי כל רוכש ספציפי.

  • הודעות עגלה נטושה מותאמות אישית – הפריטים הספציפיים שהושארו בעגלה יצוינו והמערכת תייעד מסר שיגייס את הגולשים לחזור ולהשלים את הרכישה.
  • שירות לאחר מכירה – המלצות על מוצרים משלימים, אפסלים מותאמים אישית, סקירות מוצרים דומים ועוד מגוון אפשרויות אחרות ישמרו את הלקוח שלך במשפך השיווקי גם לאחר ביצוע הרכישות בפלטפורמה שלך. כך, הניוזלטר הידידותי שלך מספק מגוון שירותים לאחר מכירה.
  • ניוזלטר מותאם אישית – המלצות על מוצרים המותאמים לנתוני המשתמש וייעוד תכנים מותאם במדויק שיגייס את הקהלים שלך לפעולה.
מסך נתונים ראשי

הרבה יותר מדיוור

Klaviyo מאפשרת ליצור אוטומציה במגוון רחב של מסרים שיווקיים שכבר מזמן חורגים מניוזלטר פשוט – ממודעות פייסבוק ועד קמפיינים ממומנים חד פעמיים.

כשכל מאמצי השיווק שלך מרוכזים באמצעי אחד, ניתן ליצור מסר אחיד, עקבי ושמממש את תדמית המותג שלך בצורה הטובה ביותר. מבט העל הזה יאפשר לך לייעל משאבים ולתכנן את האסטרטגיה השיווקית שלך באופן מושכל וארוך טווח.

כך, למשל, ניתן להגדיר במספר קליקים הודעות SMS מותאמות אישית שימשכו את הלקוחות שלך חזרה אל פלטפורמות המכירה. גם ברשתות החברתיות, ניתן לעשות שימוש ב-Klaviyo כדי לתכנן הודעות אוטומציה חכמות ולבנות קמפיינים שישמרו על עקביות וישלימו את הקמפיין השיווקי שלך במערכות הדיוור.

כלים עוצמתיים לעיבוד נתונים

התכונות של מדעי הנתונים של Klaviyo מפותחות על סמך התובנות ומשוב הלקוחות מבסיס הנתונים של החברה המונה למעלה מ-15,000 ממותגי המסחר האלקטרוני החדשניים בעולם. תכונות אלו מאפשרות לקדם מכירות באופן יעיל יותר ולתכנן ניוזלטר שיניב תוצאות אופטימליות.

ניתוח מעמיק הכולל נתוני הכנסות

כלים תכנוניים ארוכי טווח לדחיפת הצמיחה

מאחר ומדובר במערכת לומדת, אמצעי השיווק יתייעלו עם הזמן ויאפשרו לך לדייק את המסרים בניוזלטר ולתזמן אותם באופן אופטימלי. ניתן אפילו לייעד מסרים על פי לימוד הרגלי הצריכה של הלקוחות השונים.

כך למשל, אם למדנו שלקוח מסוים המנוי לניוזלטר קונה סכיני גילוח אחת לחודש, נוכל לשלוח לו מספר ימים לפני סוף החודש מסר תזכורת, כמו למשל: "הגיע כבר הזמן להתחדש? כל סכיני הגילוח באתר עכשיו ב-10% הנחה".

אלטרנטיבות אחרות בתחום הדיוור לאיקומרס

מאחר ומדובר בתחום שחשיבותו הולכת וגוברת, ישנם מגוון כלים כיום בשוק שמציעים שירותים דומים.

עם Omnisend, למשל, ניתן ליצור קמפיינים תוך דקות ספורות ועם פילוח קהלים מדויק. בנוסף, גם הוא מאפשר שליחת SMS ויצירת מודעות ממומנות לרשתות החברתיות.

ActiveCampaign הוא כלי פופולרי נוסף ובנוי כממשק CRM רב תכליתי. האפשרויות בו הן נרחבות מאוד והוא מציע פתרון מקיף ומקצועי. עם זאת, בדיוק מהסיבה הזו, למידת הכלי עשויה לקחת זמן רב וגם העלויות גבוהות בהרבה.

חשוב שנשאל את עצמנו כמה זמן ומשאבים אנו מוכנים להשקיע כדי ליהנות מהיתרונות של ActiveCampaign לעומת המערכות הידידותיות יותר והזולות יותר.

מחירים

גם בתמחור, נוכל ליהנות מלא מעט גמישות. כדי שנוכל לתכנן בצורה מחושבת ונבונה את תקציבי השיווק שלנו, ניתן להגדיר מראש סכום חודשי שנוכל לשלב בתזרים המזומנים ולייעד תקציב נפרד למסרי ניוזלטר בדוא"ל ולהודעות SMS.

מדרג העלויות הוא גמיש מאוד ורחב טווח וגם יש אפשרויות לא רעות בחינם שיכולות לספק לא מעט תועלת לעסקים קטנים בתחילת הדרך.

עלויות שירותי דיוור בדוא"ל

אם נבחר לתכנן את תקציב הדיוור בדוא"ל בנפרד, העלויות מדורגות באופן הבא:

  • עד 250 אנשי קשר, השירות יהיה ללא כל עלות וכולל שירותי תמיכה טכנית בדוא"ל. בשירות החינמי, אנו מוגבלים ל-500 הודעות בחודש בלבד. כל שאר החבילות בתשלום מאפשרות שליחת הודעות ללא הגבלה.
  • מ-251-500 אנשי קשר, נשלם 20$ בחודש. השירות כולל שירותי תמיכה טכנית בדוא"ל ובצ'אט.
  • מ-500-1000 אנשי קשר, נשלח 30$ בחודש ונקבל תמיכה בדוא"ל ובצ'אט.
  • מ-1001-1500 העלות תהיה 45$.
  • מכאן והלאה, המרווח גדל משמעותית וניתן ליהנות בחבילה במחיר 60$ או 70$ שמותאמת לאלפי אנשי קשר ותדרוש שדרוג רק לאחר עלייה משמעותית מאוד בכמות אנשי הקשר.

בכל מקרה של חריגה מהיקף החבילות, נקבל הודעה המזמינה אותנו לשדרג לחבילה שמתאימה יותר לצרכים שלנו.

עלויות שירותי דיוור ב-SMS

למשלוחי SMS בתקציב נפרד, אין שירות חינמי ואנו משלמים על כל הודעה. עם זאת, 50 ההודעות הראשונות של החודש הראשון בשירות יהיו ללא כל עלות. לאחר מכן, כל הודעה תעלה 10 סנט והודעות MMS – 30 סנט.

כדי לשלוט טוב יותר בתקציב, ניתן להגדיר מכסת הודעות שמתאימה לתקציב ולאחר שנגיע לרף הזה, לא נוכל עוד לעשות שימוש בשירות. בתום כל תקופת תשלום שנגדיר, מלאי ההודעות יתמלא אוטומטית והשירות יחזור להיות זמין.

אם נעדיף, נוכל לרכז את כל עלויות השירותים תחת חשבון אחד ולתכנן את התקציב בצורה אחידה. התשלום זמין בכרטיס אשראי ושירותי התמיכה נגישים וידידותיים למשתמש.

לצד האפשרות לתכנן תקציב מוגדר וליהנות ממילוי אוטומטי של ההודעות הזמינות, ניתן גם להעביר את יתרת ההודעות בחודש הקודם אל החודש הבא, במקרה בו לא ניצלנו את כל החבילה. כך, לא משנה כמה שילמנו, הכסף נשאר איתנו ואנחנו לא מפסידים כלום.

מסקנות

אם התאמה אישית גבוהה ופרסונליזציה מחושבת היטב הן תכונות שחשובות לך בתכנון הקמפיין השיווקי, Klaviyo עשויה להיות הפתרון האידיאלי ליצירת ניוזלטר מדויק ופרסונלי.

יכולות הלמידה העצמית של המערכת יאפשרו לך להתאים מסרים אישיים לקהלים שלך ולייעל מחודש לחודש את האסטרטגיה השיווקית שלך.

היכולת של המערכת לפעול בכמה מישורים במקביל – SMS, רשתות חברתיות ודוא"ל – מאפשרת תחת ממשק אחד לעצב ולהכווין את כל המשפך השיווקי שלך.

גם כשזה מגיע לעלויות, האפשרויות גמישות מאוד ואם נתכנן את התקציב שלנו בצורה נבונה ומותאמת לצרכים, נוכל ליהנות ממגוון רחב של שימושים בעלויות משתלמות במיוחד.

המערכת מאפשרת לנו גם לצפות בזמן אמת בדיוק כמה ROI הפקנו מכל לקוח ולהתאים את האסטרטגיה שלנו בהתאם כדי להפיק יעילות מקסימלית.

לסיכום, Klaviyo מציעה שלל אפשרויות מתקדמות לקידום העסק עם מערכות אוטומציה חכמות, לומדות ומותאמות אישית במחירים נוחים וככל שזהו כלי שנדרש בעסק שלך, שווה להתנסות בו. תמיד נוכל לנסות את השירות החינמי לחודש הראשון ואם נראה כי טוב – לשדרג במקום.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם