אוטומציה שיווקית עם Zapier – סקירה מקיפה

סקירת כלי האוטומציה Zapier – 2020

אם אתם משתמשים בכלי אונליין שונים על מנת לבצע תהליכי שיווק, ניהול של פוסטים ברשתות החברתיות או שליחת ניוזלטרים באופן אוטומטי – אתם וודאי יודעים שהיכולת לבצע אינטגרציה בין הכלים השונים היא חשובה ויקרת ערך.

האינטגרציה של כלים שונים מאפשרת לבצע תהליכים שלמים של אוטומציה שיווקית ללא התערבות של מגע יד אדם בזמן אמת. כך, ניתן להגדיר מראש קמפיינים שלמים שיעלו לאוויר, ולתת להם לפעול באופן אוטומטי.

בדיוק לשם כך נוצר Zapier. Zapier הוא כלי של אוטומציה שיווקית שמאפשר לבצע בקלות אינטגרציה בין כלים אוטומטיים שונים באונליין. בעזרת Zapier ניתן לייצר אוטומציה של פעילות וכך לייעל את תהליכי העבודה ולחסוך זמן רב.

את כל זאת ניתן לבצע מבלי להשתמש בכתיבת קוד, כך שכל אחד למעשה יכול לעשות שימוש בכלי הזה, גם אם הידע הטכני שלו מוגבל והוא אינו יודע לתכנת.

הכלי של Zapier מאפשר להגדיר מראש סדרה של פעולות שתתבצענה בכלים שונים. מדובר במהפכה של ממש, שמאפשרת לבצע שרשור של פעולות שאותן הייתם צריכים לבצע בנפרד, אם לא הייתם משתמשים בכלי הזה.

השימוש ב-Zapier מאפשר ליצור גם סוגים רבים אחרים של אוטומציות. תהליכי עבודה וניהול רבים בשגרה היום יומית יכולים להפוך לתהליכים אוטומטיים תוך כמה דקות. החל משילוב בין מערכת CRM לבין שליחת הודעות ללקוחות, ועד פעולות יום יומיות כמו שליחת SMS אוטומטי עם התחזית הצפויה לאותו יום.   

פיצ'רים מיוחדים של Zapier

אינטגרציה עם יותר מ-2,000 כלים ואפליקציות

Zapier מתהדר ביכולת לבצע אינטגרציה בין יותר מ-2,000 כלים שונים. במסגרת הכלים האלה ניתן למצוא את מרבית כלי הניהול, השיווק והארגון הפופולריים. גם כלים בידוריים כמו YouTube ניתן להכניס לתוך כל אוטומציה.

Zapier עובד עם כל הכלים השונים של גוגל, עם כלי שיווק של רשתות חברתיות (כמו Facebook Ads, למשל), עם מערכות CRM כמו Salesforce וגם עם כלים כמו Excel ו-Office 365.

אלו הן רק כמה דוגמאות מתוך המאגר האדיר של הכלי, שמאפשר למעשה לבצע אוטומציות ממש כיד הדמיון. האפליקציות השונות מחולקות לקטגוריות, כך שקל יותר למצוא את הכלי שאיתו אתם מעוניינים לעבוד.

אוטומציה שיווקית עם zapier

קטגוריות לדוגמה שניתן לשלב אותן באוטומציות הן – בינה עסקית, פעולות IT, שיווק, תוכן וקבצים, מערכות CRM, בידור וסגנון חיים ועוד. 

חשוב לציין שחלק מהאפליקציות שעובדות עם Zapier מוגדרות כשירות פרימיום, והחבילה החינמית של הכלי אינה מאפשרת להשתמש בהן. כדי ליהנות מכל הספרייה הגדולה של הכלים והאפליקציות, יש להירשם לחבילה בתשלום בשם Professional (פרטים נוספים בהמשך).

יצירת Zaps

כל תהליך של אוטומציה שיווקית שנוצר בכלי נקרא Zap. לכל Zap יש עורך משלו, שבעזרתו ניתן להגדיר את הפעולות שתתבצענה בתהליך האוטומטי. כל שלב בכל Zap מורכב משני אלמנטים – הטריגר שיפעיל את אותו שלב והפעולה שתתבצע כאשר הטריגר מופעל.

כך, למשל, אם שי לכם עסק שתלוי במזג האויר אתם יכולים להחליט שאתם מעוניינים לקבל את התחזית של היום באמצעות SMS לטלפון הנייד שלכם.

לשם כך תצטרכו להגדיר את הטריגר שיפתח את התהליך – פתיחת אפליקציית מזג האוויר – אתר. לאחר מכן, הפעולה שתגדירו לאותו טריגר היא שליחת התחזית ב-SMS. זוהי רק דוגמה קטנה, ולמעשה האפשרויות השימושיות של אוטומציות מהסוג הזה הן כמעט בלתי מוגבלות.

בכל Zap שתיצרו ניתן להוסיף טריגרים ופעולות ללא הגבלה. ניתן לקשר מספר רב של כלים ואפליקציות. לדוגמה, אם אתם מעוניינים באוטומציה של ניהול משימות מתוך כמה אפליקציות שונות – תוכלו להשתמש בקישור בין יישומים פופולריים כמו Asana ו-Trello.  

במידה והכלים שבהם אתם משתמשים דורשים כניסה עם שם משתמש וסיסמה, תוכלו להזין מראש את פרטי הכניסה ל-Zap שלכם, וכך האוטומציה תוכל להתבצע באופן קבוע ללא צורך בהזנת פרטים אלה בכל פעם מחדש.

ספריית Zaps מוגדרים מראש

אחד מהפיצ'רים השימושיים ביותר של Zapier הוא האפשרות להשתמש באוטומציות מוכנות שניתן ליישם בקלות. כך, למשל, אם תרצו להגדיר אוטומציה שיווקית שמשתפת תוכן בערוצי מדיה חברתית שונים, אין צורך להגדיר אותה בעצמכם.

תוכלו להשתמש בקלות באוטומציה מוכנה וגם לערוך אותה בפשטות עם העורך בהתאם לצרכים שלכם ולרשתות שבהן אתם משתמשים באופן קבוע.

במאגר של Zapier קיימות גם אוטומציות רבות אחרות שניתן לייבא לחשבון שלכם בקליק אחד. האוטומציות האלה מיועדות למגוון רחב של יישומים, וניתן לראות כמה משתמשים בחרו לייבא כל אוטומציה שכזו לחשבון שלהם.

הכלי החדש Paths Tool

Zapier הוסיפה כלי חדש לאחרונה שמאפשר להוסיף לוגיקה מסוימת בין שלבים של כל אוטומציה. כך, ניתן להגדיר באופן פשוט ונוח שאם טריגר מסוים הופעל, השלב הבא באוטומציה יופעל בהתאם לתוצאה של הטריגר.

אם נחזור לדוגמת מזג האוויר, ניתן להחליט כי ה-SMS עם התחזית היומית יישלח לטלפון שלנו רק אם הטמפרטורה היומית הצפויה היא חמה מאוד או קרה מאוד. כך, כאשר הטריגר יופעל, האוטומציה תבצע בדיקה של הנתונים בהתאם ללוגיקה שהוגדרה – ותגיב בהתאם.

ניתן להוסיף עד 3 מסלולי פעילות שונים בכל שלב, כך שיכולים להיות 3 תנאים שונים שיתממשו בכל אוטומציה מתקדמת שכזו. בנוסף לכך, בעת היצירה של האוטומציה, ניתן לבצע בקרת איכות ולוודא כי התנאים השונים והפעולות השונות עובדים בצורה תקינה.

חשוב לבצע את תהליך הבדיקה הזה, במיוחד כאשר מדובר באוטומציות מורכבות ומרובות שלבים. במידה ושלב כלשהו באוטומציה אינו עובד בצורה תקינה, תצטרכו לעבור על כל התהליך ולבדוק מה משתבש בדרך.

הפיצ'ר הזה מאפשר להרחיב את גבולות השימוש של הכלי עוד יותר. בעזרת הגדרה של תהליכים לוגיים, ניתן ליצור אוטומציות מתוחכמות מאוד ורבות שלבים.

מחירים וחבילות

Zapier מציעה חמש חבילות שונות, שיכולות להתאים למשתמשים פרטיים ולחברות. כל חבילה מוצעת במחיר חודשי ללא התחייבות, או במחיר עם התחייבות שנתית, שהוא זול יותר.

החבילה הבסיסית ביותר מוצעת בחינם. היא כוללת יצירת Zaps בעלי שלב אחד בלבד, והיא מוגבלת להגדרת 5 זפים. חבילת ה-Starter מוצעת במחיר של 25$ לחודש (20$ בהתחייבות שנתית), והיא כבר כוללת יצירת זפים מרובי שלבים, אינטגרציה עם 3 אפליקציות פרימיום וכוללת עד 20 זפים.

חבילת ה-Professional היא כוללת יותר, וניתן ליצור באמצעותה מספר בלתי מוגבל של זפים רב שלביים, שימוש בכל מאגר האפליקציות (מעל 2,000!), הוספת לוגיקה מורכבת לכל אוטומציה ועוד. העלות שלה היא 61$ לחודש, או 49$ לחודש כאשר מתחייבים מראש לשנה.

קיימות גם שתי חבילות יקרות יותר, שמתאימות בעיקר לחברות וארגונים גדולים. הן מתאימות למי שרוצה ליצור כמה חשבונות משתמש נפרדים בתוך הכלי, ליהנות מתמיכת פרימיום של החברה וקבלת הדרכה אישית על המערכת, וגם לקבל כמה פיצ'רים נוספים ומתקדמים במיוחד.

חבילת ה-Team עולה כ-300$ לחודש (בתשלום שנתי), ואילו החבילה היקרה והמלאה ביותר נקראת Company ועלותה היא 600$ לחודש (בחיוב שנתי).

מתחרים בשוק

לכלי של Zapier  אין הרבה תחרות בשוק. הוא מציע ביצוע של אינטגרציות ואוטומציה באופן שדי קשה להתחרות בו. אך בכל זאת, ישנם כמה וביניהם כלי נוסף הנקרא IFTTT. הכלי הזה דומה מבחינת המטרות והשימושים שלו ל-Zapier, אך המיקוד שלו מעט שונה.

האינטגרציה שהכלי מאפשר מתייחסת גם כן לכלים של שיווק, ניהול וארגון, אך הוא מתמקד באינטגרציות שמוגדרות כ-Internet Of Things ("האינטרנט של הדברים" – IOT).

כך, ניתן לבצע חיבור של כלים שונים לאפליקציות של בתים חכמים ולבצע פעולות גם מחוץ למרחב האונליין. בנוסף לכך, ההבדל המשמעותי ביותר בין שני הכלים הוא ש-IFTTT מציע גם אפליקציית מובייל לסמארטפונים (גוגל ואפל), בעוד שהממשק של Zapier מוגבל לשימוש רק על גבי מחשב נייד או נייח.

מסקנות

Zapier הוא כלי מצוין ליצירת אינטגרציות ואוטומציות. ניתן ליצור באמצעותו מיליוני אוטומציות שונות, ולבצע בצורה אוטומטית כמעט כל פעולה שניתן להעלות על הדעת. יש לו ממשק נוח וקל להבנה, שבאמצעותו ניתן ליצור בקלות Zaps חדשים ולנהל את התהליכים האוטומטיים הקיימים.

בעזרת Zapier ניתן לבצע אוטומציה בצורה יעילה ביותר, ואין זה פלא שמומחי טכנולוגיה רבים מכירים את הכלי הזה וכבר עושים בו שימוש נרחב.

היתרון המרכזי של Zapier הוא בכך שספריית הכלים והאפליקציות שלו כוללת מעל ל-2,000 כלים שונים. אין כלי אחר שיכול להתחרות בו מבחינת המספר הזה. הספרייה הזו כוללת מגוון עצום של כלים פופולריים, שבעזרתם ניתן ליצור אוטומציות שיווקיות וכל סוג אחר של אוטומציה.

Zapier מתהדר בממשק משתמש אינטואיטיבי מאוד, מה שמקל על יצירת זפים חדשים וניהול שלהם לאחר שיצרתם אותם. לכלי יש גם תמיכה מצוינת שניתן להיעזר בה במקרה של תקלה או כאשר זקוקים להסבר נוסף על פיצ'ר מסוים במערכת.

המחירים של הכלי בהחלט סבירים ביותר, לאור השימושיות הרבה שלו ולאור האפשרות שהוא מציע לחסוך כמות גדולה של זמן בניהול משימות יום יומיות. החיסכון העתידי באנרגיה ובמשאבי זמן הם יתרון חשוב נוסף שהופך את Zapier לכלי שפשוט לא ניתן לוותר עליו.

מרגע שמתחילים להשתמש באפשרויות האוטומציה הבלתי מוגבלות שלו – קשה מאוד להפסיק.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם