נעים להכיר: SendinBlue – מערכת ניוזלטר שעובדת מעולה בעברית!

סנד אין בלו סקירה

SendinBlue היא פלטפורמת שיווק דיגיטלי שמציעה אפשרויות רבות למשתמש. מעל ל-50,000 חברות וארגונים ברחבי העולם עושים בה שימוש כיום, מה שהופך אותה לאחת הפלטפורמות המובילות בשוק. SendinBlue היא קודם כל פלטפורמה לשיווק

Sales%20Leader%201@2x

באמצעות דואר אלקטרוני (ניוזלטר). מעבר להיותה כזו, היא מציעה תכונות נוספות כמו אפשרות לניהול לקוחות במערכת CRM; ניהול קמפיינים שיווקיים באמצעות מסרוני טקסט; בניית דפי נחיתה לקמפיינים דיגיטליים ועוד.

מבחינת הקהל הישראלי, הפלטפורמה מאפשרת כתיבת אימיילים ותכנים גם בעברית, כך שאנשי שיווק בארץ בהחלט יכולים להשתמש בה לצורך קמפיינים. שפת הממשק היא אמנם אנגלית (וגם ניתנת בכמה שפות נוספות), אך מכיוון שהוא מאורגן היטב וקל לנווט בו – העבודה על קמפיינים בעברית היא נוחה מאוד.

מהם התכונות והפיצ'רים העיקריים של SendinBlue

קמפיינים של דואר אלקטרוני

השימוש העיקרי בפלטפורמה של SendinBlue עבור משתמשים רבים הוא ניהול קמפיינים של דיוור אלקטרוני. מבחינה זו, מדובר במערכת נוחה מאוד לשימוש שמכילה את כל האפשרויות הנדרשות לניהול אוטומטי של שליחת אימיילים.

ניהול רשימות

הבסיס לכל קמפיין של דיוור אלקטרוני הוא רשימות תפוצה. המערכת מאפשרת בקלות ליצור ולנהל רשימות כאלה ולייבא או לייצא נמענים. אפשרויות ניהול הרשימות כוללות הוספה ידנית של נמענים, ייבוא נמענים מתוך קובץ, סימון נמענים ב"רשימה שחורה", בדיקת הסטטיסטיקה של כל נמען (כמה מיילים הוא פתח, האם הוא הגיב למיילים, האם הוא ביקש להימחק מרשימת תפוצה וכו') וכן יצירת רשימות נפרדות לקמפיינים ספציפיים.

תבניות עיצוב

על מנת ליצור קמפיין דואר אלקטרוני שבאמת יהיה אפקטיבי, יש צורך בעיצוב איכותי של כל מייל. לצורך כך ישנה ב-SendinBlue ספריית תבניות עיצוב שניתן להיעזר בה לצורך בנייה של הודעות. ספריה זו מחולקת לקטגוריות שונות, וכך קל להתמצא בתוכה לבחור את תבנית העיצוב המתאימה לסוג הקמפיין שמנהלים.

כל תבנית עיצוב ניתנת להתאמה אישית מלאה ולעריכה של כל אלמנט שמופיע בה. לתבנית הבסיסית ניתן להוסיף בקלות טקסט, תמונות, כותרות, קריאה לפעולה (CTA) וכל אלמנט עיצובי אחר. חשוב לדעת כי התבניות המוכנות של SendinBlue הן רספונסיביות – כלומר, מותאמות לתצוגה גם במסכי מחשב וגם במסכים ברזולוציה קטנה יותר של טלפונים חכמים וטבלטים. מדובר בנקודה חשובה, מפני שאחוז גדול מאוד באוכלוסייה קורא את הדואר האלקטרוני שלו גם בטלפון, ולכן חשוב שההודעה שהוא מקבל תיראה טוב בכל סוגי המסכים והרזולוציות.  

העורך הגרפי

בנוסף לספריה זו, ניתן להשתמש בכלי עיצוב שונים בעורך של ההודעות. העריכה מתבצעת בשיטת "גרור ושחרר" (Drag and Drop), כך שקל מאוד לשבץ אלמנטים גרפיים ומבניים שונים בכל הודעה. בנוסף לכך, ניתן לבנות את ההודעות בקוד של HTML או בצורה טקסטואלית בלבד – למקרים בהם מעוניינים לשלוח הודעה שיש בה רק טקסט פשוט ללא עיצוב מיוחד (לעתים עושים זאת כדי להתאים את ההודעה לסוגים שונים של כלי דואר אלקטרוני). את העיצובים שנעשים בעורך ניתן לשמור, להשתמש בהם מאוחר יותר לקמפיינים שונים וכן לערוך אותם שוב בהמשך.

יצירת ניוזלטר עם SendInBlue
כך נראה העורך הגרפי לניוזלטר של SendInBlue

יצירת ניוזלטרים

משווקים רבים משתמשים בפלטפורמה של SendinBlue כדי לשלוח ניוזלטרים ללקוחות שלהם. ניוזלטר הוא סוג של עלון עם מבנה קבוע שנשלח באופן מסודר לרשימות נמענים רלוונטיות ויכול להכיל מאמרים, טיפים, מידע שיווקי ועוד. אופן היצירה של ניוזלטר בכלי של SendinBlue הוא פשוט למדי.

דוגמאות של עיצובים מספריית התבניות

ראשית, יש לבחור את רשימת הנמענים שתקבל את הניוזלטר, או ליצור רשימה חדשה לצורך זה. לאחר מכן יש לבחור את העיצוב של ההודעה. ניתן להשתמש בתבנית עיצוב מוכנה גם לצורך זה, או ליצור תבנית חדשה באמצעות העורך הגרפי. לבסוף, יש לתזמן את שליחת הניוזלטר. ניתן להגדיר שהעלון יישלח באופן מיידי לאחר סיום תהליך העיצוב והבנייה שלו או שיישלח במועד מסוים מאוחר יותר. המערכת של SendinBlue מאפשרת גם לשלוח את הניוזלטר בצורה "חכמה". אפשרות זו נקראת שליחה של הניוזלטר "בזמן הטוב ביותר". הזמן הטוב ביותר הוא תוצאה של ניתוח של המערכת את דפוסי פתיחת האימיילים של הנמענים ברשימת התפוצה. התכונה הזו אפשרית רק במקרה שבו אותו נמען כבר קיבל אימיילים קודמים והמערכת זיהתה באילו שעות הוא נהג לפתוח אותם. מדובר בתכונה יעילה מאוד, שיכולה לשפר את אחוז פתיחת האימיילים של הקמפיין.

אוטומציה של קמפיינים

אוטומציה היא למעשה הסיבה העיקרית שבה משווקים משמשים בפלטפורמות כמו SendinBlue. האוטומציה מאפשרת ליצור תהליך מובנה מראש של קבלת אימיילים בתוך קמפיין. האוטומציה מבוססת על התנהגויות אפשריות של מקבלי ההודעה ותגובה בהתאם לכך. כלומר, ניתן להגדיר, למשל, שאם נמען מסוים לחץ על קישור לאתר בהודעה קודמת – הוא יקבל הודעה חדשה שמבוססת על התנהגות זו. לעומת זאת, אם יש נמען שלא פתח מספר אימיילים במשך תקופה, הוא יקבל הודעה מיוחדת המבוססת על נתון זה. האפשרויות לביצוע אוטומציה הן רבות מאוד ומגוונות. בעזרתה ניתן בעצם להתאים אימיילים שונים לדפוסי התנהגות שונים של נמענים ברשימת התפוצה.

הפלטפורמה של SendinBlue עושה שימוש ב-Cookies ובקוד של JavaScript כדי לזהות את התנהגות הנמענים. כך היא יודעת האם נמען מסוים פתח הודעה, מתי הוא פתח אותה והאם הוא לחץ על קישור מתוך ההודעה (שמפנה לאתר הבית או לדף נחיתה). בעזרת המידע הזה ניתן ליצור אוטומציות שמגיבות להתנהגות הנמען, ולהפוך כל קמפיין דיוור לאישי ומותאם יותר.

יצירת אפשרויות השליחה השונות (ה-Workflow) נעשית בקלות רבה בכלי, זאת באמצעות אפשרויות עריכה נוחות שמבוססות על הגדרות ספציפיות של התנהגויות אפשריות (כמו שליחת מייל פתיחה ללקוח חדש, שליחת מייל לאחר ביקור באתר, שליחת מייל לאחר קניית מוצר, שליחת מייל בהתאם לדפוס פתיחת הודעות קודמות ועוד).

כלי מעקב ואינטגרציה

תכונה נוספת של SendinBlue היא האפשרות להוסיף קוד של הפלטפורמה באתר שלכם, וכך לאפשר את פעולות האוטומציה של הקמפיין. הקוד הזה מאפשר מעקב אחר פעולות כמו כניסה של נמענים לדפים באתר או ביצוע פעולות שונות באתר כמו רכישת מוצרים ומילוי טפסים. הקוד למעשה מזהה כל נמען שמגיע לאתר מתוך קישור מהמייל, וכך נוצרת היסטוריית פעילות של אותו משתמש. בעזרת המידע הזה שנאסף על הנמען, ניתן לבצע אופטימיזציה לקמפיינים ולהפוך אותם למדויקים יותר ואפקטיביים יותר.

המערכת של SendinBlue מאפשרת גם להתחבר לשירותי אונליין אחרים ולבצע איתם אינטגרציה. בין הכלים שניתן לחבר למערכת, ישנם שירותים נפוצים כמו: WordPress, Shopify, Facebook, YouTube, Wix ועוד.

סטטיסטיקה של קמפיינים שבוצעו במערכת

כלים נוספים

SendinBlue מציעה גם כלי שיווק נוספים. אחד הפיצ'רים החדשים יחסית בפלטפורמה הזו הוא האפשרות לבנות דפי נחיתה. הבנייה של דפי הנחיתה נעשית באמצעות עורך Drag & Drop, ממש כמו העורך של תבניות העיצוב של המיילים. גם במקרה של דפי הנחיתה, ניתן להשתמש בתבניות עיצוב מוכנות מראש ולהתאים אותן באמצעות העורך לצרכים ולתכנים שלכם.

כלים נוספים שהמערכת מציעה הם האפשרות לניהול קמפיין של הודעות SMS וגם האפשרות לנהל את הנמענים והלקוחות במערכת CRM ייעודית.  

מחירים

החבילות השונות של SendinBlue יכולות להתאים לצרכים שונים, בהתאם לגודל רשימות הנמענים ובהתאם לצורך באפשרויות המתקדמות יותר של הפלטפורמה.

החדשות הטובות הן ש-SendinBlue מאפשרת ליצור חשבון חינמי ללא התחייבות. החשבון החינמי יאפשר לכם לשלוח עד 300 אימיילים ליום ולהוסיף מספר בלתי מוגבל של נמענים לרשימות. בעזרת החשבון החינמי ניתן לנהל קמפיינים אוטומטיים של אימיילים, לשלוח הודעות SMS וליהנות מספריית תבניות העיצוב של הכלי. למרות זאת, יש בכל זאת כמה דברים שהחבילה החינמית אינה מאפשרת. ראשית, היא מגבילה את מספר ההודעות שניתן לשלוח ביום. בנוסף לכך, היא אינה כוללת את האפשרות לתזמן שליחת מיילים באמצעות ניתוח התנהגות הנמען; היא אינה כוללת את האפשרות לבנות דפי נחיתה; היא אינה כוללת את האפשרות לבדוק ביצועים של עיצובים שונים על ידי A/B Testing והיא גם מוסיפה את הלוגו של SendinBlue לכל אימייל שנשלח. בנוסף לכך, החבילה החינמית מגבילה את מספר הנמענים שבאוטומציות ל-2,000 בלבד.

החבילות האחרות שמוצעות בתשלום הן חבילות ה-Lite וה-Premium. המחיר של חבילת ה-Lite מתחיל ב-25$ לחודש והוא יכול לעלות בהתאם לכמות האימיילים החודשית שאתם מעוניינים לשלוח. המחיר הבסיסי של 25$ מכסה שליחה של 10,000 הודעות בחודש. אם תרצו לשלוח, למשל, כ-40,000 הודעות בחודש – המחיר יעלה ל-54$ לחודש. אם תרצו אפשרויות נוספות כמו הסרת הלוגו של החברה מהאימיילים שלכם וקבלת אפשרויות מתקדמות כמו A/B Testing ועוד – המחיר החודשי יתייקר ב-12$ נוספים.

חבילת ה-Premium מאפשרת שליחה ל-20,000 נמענים בחודש ובנייה של 5 דפי נחיתה ב-65$ לחודש. היא כוללת את כל האפשרויות המתקדמות ביותר של הפלטפורמה. אם תרצו לשלוח במסגרת חבילה זו כמות חודשית של 100,000 הודעות מייל – המחיר שלה יהיה 124$ לחודש.

ישנה גם חבילה המיועדת לתאגידים גדולים שניתנת על בסיס יצירת קשר עם החברה וקבלת הצעת מחיר פרטנית. לצפיה במחירים באתר החברה לחצו כאן

שירותים דומים שמציעים אלטרנטיבה למערכת הדיוור של SendinBlue

ישנן לא מעט אלטרנטיבות זמינות בשוק הדיוור האלקטרוני. הפלטפורמה המוכרת והנפוצה ביותר נקראת Mailchimp, וגם בה ישנה חבילה חינמית מוגבלת וחבילות מתקדמות יותר בתשלום. כלים נוספים בתחום הזה הם אקטיב טרייל הישראלית, ActiveCampaign, Benchmark, GetResponse ועוד.

מבחינת האפשרויות הבסיסיות של ניהול קמפיינים של דואר אלקטרוני ואוטומציה, מרבית הכלים דומים במה שהם מציעים. ההבדלים העיקריים בין הכלים נמצאים באיכות ובנוחות של ממשק המשתמש ובאפשרויות המתקדמות יותר של ניתוח ומעקב שהם מציעים.

מבחינה זו, הפלטפורמה של SendinBlue בהחלט מצטיינת במה שיש לה להציע למשווקים ובעלי אתרים, והיא מהווה את אחת מהאפשרויות הטובות ביותר בשוק הדיוור האלקטרוני והאוטומציה כיום.

מסקנות

הפלטפורמה של SendinBlue עשירה מאוד בתכונות ובאפשרויות. ניהול קמפיינים אוטומטיים באמצעותה נעשה בקלות ובנוחות, ואפשרויות הניתוח והמעקב שהיא מציעה כדי לייעל את הקמפיינים שלה הן בהחלט מצוינות.

היתרונות המרכזיים של הפלטפורמה הם הממשק הנוח והאינטואיטיבי שלה, ספריית תבניות העיצוב שהיא מציעה וכן היכולות שלה בתחום השליחה של קמפיינים אוטומטיים בהתאם להתנהגות הנמענים.

אם אתם מחפשים פלטפורמה נוחה ויעילה שתסייע לכם להיות בקשר קבוע ומתמשך עם הלקוחות שלכם, ולהגיע גם לקהלים חדשים באמצעותה – SendinBlue בהחלט מתאימה לכך.

אם אתם לא בטוחים כיצד לנצל את כל האפשרויות של הכלי והאם הוא מתאים עבורכם – האפשרות ליצור חשבון חינמי ולהתנסות בכלי היא טובה מאוד. על ידי פתיחה של חשבון חינמי תוכלו לקבל גישה למרבית האפשרויות של המערכת ולהתנסות ביצירת אימיילים, בניהול תהליכים אוטומטיים של שליחה מתוזמנת וכן בניהול רשימות נמענים.

בשוק התחרותי של פלטפורמות לדיוור של דואר אלקטרוני – SendinBlue בהחלט משאירה רושם טוב, ואם אתם מחפשים את הכלי שיסייע לכם להיכנס לתוך עולם השיווק הזה – מדובר בבחירה מצוינת. 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם